-15 derecede 50 dakika asılı kaldılar

-15 derecede 50 dakika asılı kaldılar .3691
  • Giriş : 19.12.2007 / 13:17:00

Palandöken'de kayakçılar elektrik kesilince havada 50 dakika asılı kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Palandöken Kış Turizm Merkezi'nde elektrik kesintisi nedeniyle Gondol Lift'e binen kayakçılar, 50 dakika havada asılı kaldı.

Palandöken Kış Turizm Merkezi'nde elektrik kesintisi nedeniyle Gondol Lift'e binen kayakçılar, 50 dakika havada asılı kaldı. Tipinin etkisi ile içerisinde bulundukları Gondol Lift'in sallanması nedeniyle korku dolu anlar yaşayan kayakçılar, "2011'e ev sahipliği yapacak olan Palandöken'e elektrik kesintisi yakışmadı" dediler.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından işletilen 3 bin 200 metre uzunluğunda, 18 kilometre hızla ilerleyen ve saatte bin 500 kişi taşıma kapasitesine sahip Gondol Lift, dün (Salı) saat 12.10'da elektrik kesintisi yüzünden durdu. Palandöken Dedeman Otel'e ait trafonun arıza vermesi üzerine ortaya çıkan elektrik arızası nedeniyle Palandöken Kayak merkezi enerjisiz kaldı. Kapalı kabinli gondol liftle Palandöken'in doruklarına çıkmak için binen kayakçılar, elektrik kesintisi üzerine havada asılı kaldılar. TEDAŞ'ın uzun uğraşları sonucu arıza giderildi ve saat 13.00'den itibaren gondol lift çalışmaya başladı. Bunun üzerine korkulu bekleyiş içinde bulunan kayakçılar, rahat bir nefes aldı.

TEDAŞ Müessese Müdürü Adnan Taşkesenli, arızanın 50 dakika içerisinde giderildiğini belirterek, "Dedeman Otel'e ait trafonun patlaması sonucunda, arıza meydana geldi. Kayak merkezine bir süre elektrik verilemedi. Yapılan seri çalışma neticesinde, arıza 50 dakika içerisinde giderildi" dedi.

Bayram tatilini Palandöken'de geçiren tatilciler, "Erzurum, 2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları'na ev sahibi yapmaya hazırlanıyor ama yeterli alt yapısı yok. Mekanik tesislerde yeterli jenaratör olmaması büyük eksiklik. Tipi nedeniyle de savrulan kabinler bizi oldukça korkuttu. Eğlenmek için geldiğimiz Palandöken'de korku ile tanıştık. Umarız aynı durum bir daha olmaz" diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious