2 Kartal formasına 13 aday

 2 Kartal formasına 13 aday.12839
  • Giriş : 25.12.2007 / 12:00:00

Beşiktaş’ta Sağlam, Topçu ve Engin yurt dışında Makukula, Kone, Mansare, Fred, Boumsong, Kaka, Mellberg ve Marchall için sıcak temasta!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yerliler listesinde de Egemen, Salim, Caner, Hayrettin ve Mehmet Yıldız var.
Avrupa’yı turladılar

İkinci yarıya eksikleri gidererek girmek isteyen Beşiktaş, transferde cepheleri çoğalttı. İyi bir golcü ve bir savunma oyuncusu arayan Siyah-Beyazlılar’da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Yardımcısı Mutlu Topçu ve Menajer Sinan Engin, Fransa, Portekiz ve Belçika’de görüşmeler yaptı. Sağlam ve Engin dün İstanbul’a döndü.

Mellberg pahalı

Maritimo lu Makukula, Nice’li Kone, Toulouse’lu Mansare ve Nancy’li Fortune’yi golcü olarak düşünen Kartal, savunma için de Juventus’lu Boumsong, Academica’lı Kaka, Aston Villa’lı Mellberg ile Lorient’li Marchall ile ilgileniyor. Bunlar arasında Makukula ve Kone bir adım önde. Fortune için zemin yoklanıyor. 3.5 milyon euro istenen Mellberg pahalı bulundu. Fazla beğenilmeyen Marchall da şimdilik listenin arkası atıldı...

İki Sivaslı’dan birisi

geçen sezon da ilgilenilen ama alınamayan Boumsong için şansını zorlayan Kartal, alternatif olarak da Kaka’ya sıcak bakıyor... Yerli futbolcular arasında Sivassporlu Mehmet Yıldız ile Hayrettin gözde. Ancak Sivas’ın yüksek bonservis istemesi nedeniyle bu ikiliden ancak birisi alınabilecek... Bunlar dışında Bursasporlu Egemen, İnegölsporlu Salim ve CSKA’lı Caner, listeye giren diğer futbolcular.

Gökhan Zan, 2. yarıya yetişiyor

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı kalan Gökhan Zan’dan iyi haberler geldi. Kulüp doktorları, Hollanda’da gördüğü tedavi sonrası İstanbul’a dönen ve antrenmanlara başlayan tecrübeli futbolcunun önemli bir probleminin kalmadığını söylediler... Tatil için memleketi Hatay’a giden Gökhan, dönüşünde takımla birlikte idmanlara çıkacak ve bir aksilik olmazsa ikinci yarının ilk maçına yetişecek...

Sakatlığı süren Koray ve Serdar Kurtuluş’un ise en az 5 hafta sahadan uzak kalacakları, ligin 21. haftasında hazır hale gelecekleri öğrenildi.

Diatta&Higuain başa bela oldu!

BEŞİKTAŞ’TA gönderilecekler listesinde yer alan ve kulüp bulmaları istenen Diatta ile Higuain’e talip çıkmadı. Yabancı kontenjanını boşaltmak için bu ikiliyi satmak zorunda kalan Kartal, sözleşmelerini feshetme yoluna gitmek istemiyor. Bosque’den ağzı yanan yönetim dikkatli adım atıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious