2 ölü, 1 agir yarali

 2 ölü, 1 agir yarali.12386
  • Giriş : 19.11.2005 / 00:00:00

AFYON - Afyonkarahisar'da yola dökülen pancar küspesinden kayarak kontrolden çikan bir otomobil karsi yönden gelen kamyonla çarpisti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Afyonkarahisar'a gelmekte olan Ismail Kalkan yönetimindeki 03 KF 849 plakali araç yola dökülen seker pancari küspesinden kayarak karsi istikametinden gelmekte olan 06 AT 4092 plakali kamyon ile çarpisti. Çarpisma sonrasinda Ismail Kalkan ve Gülizar Solmaz hayatini kaybederken Sadiye Kalkan ise hastaneye kaldirilarak tedavi altina alindi.

Kaza sonrasinda olay yerine gelen kazazede yakinlari sinir krizleri geçirdi. Jandarma ekipleri ölenlerin yakinlarini olay yerinden uzaklastirmak ve teselli etmekte zaman zaman zorlandi. Ogluna dokunabilmek için ekiplerden yardim isteyen acili baba, "Oglumu bir kez öpeyim. Askere gönderecektim onu. Simdi kara topraga nasil vereyim." diyerek göz yasi döktü.

Öte yandan, Afyonkarahisar Seker Fabrikasi'nda pancar alim dönemi olmasi nedeniyle kamyon soförlerinin gelisi güzel hareket ederek asiri derecede yükleme yaptigi belirtildi.

Kaza yerindeki bir köylü, "Haddinden fazla yük atinca yollara saçiliyor. Bir de çok süratli ve tehlikeli araç kullaniyorlar. Yollara dökülen küspeler ise buz gibi araçlari kaydiriyor. Önlem alinmasini istiyoruz." diyerek tepkisini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious