2 yarali

  • Giriş : 30.10.2005 / 00:00:00

SANLIURFA - Sanliurfa''yi etkisi altina yagmur belirli araliklarla devam ederken yasami da olumsuz yönde etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ilk kaza Sanliurfa'nin Birecik Ilçesi'nde, ikinci kaza Sanliurfa Mardin istikametinin 30'uncu kilometresinde meydana geldi. Her iki kazada 2 kisi yaralanirken Sanliurfa'nin Birecik ilçesindeki kazada ilçe büyük bir facianin esiginden döndü.

Edinilen bilgiye göre, Adana'dan yükledigi 27 bin litre uçak yakitini Irak'a götürmek üzere yola çikan Ali Yücedag yönetimindeki 27 UU 822 plakali tanker, Birecik Köprüsü'nü geçtikten sonra tünele dogru giderken, karsi yönden yokus asagi inen Halil Firat yönetimindeki 73 AE 344 plakali tankerle çarpisti. Deposundan darbe alan akaryakit yüklü TIR'da bulunan 27 bin litre JP-8 uçak yakiti bir anda yola döküldü. Alev çikmamasindan dolayi yangin meydana gelmedi ve büyük bir facia atlatildi. Olay yerine gelen itfaiye, kontrollü olarak TIR'da bulunan 27 bin litre akaryakiti yola bosaltti.Yagmurun olusturdugu kaygan zemin dolayisiyla meydana gelen kazada Sanliurfa-Gaziantep karayolu uzun bir süre trafige kapandi. Kazada yaralanan tanker sürücüsü Halil Firat Birecik Devlet Hastanesi'ne kaldirilirken, trafik ekipleri yolu ulasima açmak için büyük çaba sarf etti. 73 AE 344 plakali tanker çekiciler tarafindan yoldan kaldirilirken, 27 UU 822 plakali araç hasar görünce tanker kaza yerine gelen baska bir çekiciyle götürüldü. Kaza sebebiyle Sanliurfa ve Gaziantep istikametlerinde metrelerce araç kuyrugu olustu. Trafik ekipleri kaza yerinden araçlarin kaldirilmasindan sonra karayolunu kontrollü olarak ulasima açti.

Sanliurfa-Mardin karayolunun 30. kilometresinde meydana gelen ikinci kazada ise yagmurun yolda olusturdugu kayganlik dolayisiyla akü yüklü TIR ile fuel-oil yüklü tanker çarpisti. Hamdullah Turgay yönetimindeki akü yüklü 47 KT 801 plakali TIR ile Nihat Yildirim yönetimindeki fuel-oil yüklü 73 SL 288 plakali tanker, kafa kafaya çarpisti. Kazada yaralanan tanker sürücüsü Nihat Yildirim olay yerine gelen ambulansla Devlet Hastanesi'ne kaldirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious