3 ölü, 21 yarali

  • Giriş : 15.11.2005 / 00:00:00

HAKKARI - Yüksekova'daki Semdinli olaylarini protesto etmek isteyen grup basin açiklamasindan sonra neden oldugu olaylarda 2 polisin yaralandigi, 3 sivilin hayatini kaybettigi, 21 kisinin de yaralandigi bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüksekova Cengiz Topel caddesinde toplanan grup Semdinli'de yasananlari protesto etmek amaciyla basin açiklamasi yapti. Emniyet Müdürlügü'ne ve kamu binalarinin önüne yürüyen grubu polis durdurdu. Polis ve asker aleyhine slogan atan, Vali'nin istifasini isteyen grubu dagitmak amaciyla panzerler göstericilerin arasinda girdi. Polis ve askeri birlikler havaya ates açarak kalabaligi dagitmaya kalkisti. 3 bin kisiyi bulan göstericiler bir panzeri devirdi. Bir panzer de bir ishani yakininda devrildi. Göstericiler panzerleri tahrip ederken polis gaz bombasi kullandi ve tazyikli su sikti. Polis yer yer havaya ates açti.

Ilçede gerginligin artmasi üzerine gazeteciler bürolarina çekildi. Edinilen bilgilere göre ölen vatandaslarin isimleri söyle: Giyasettin Avci, Haluk Geylani, Ersin Menges.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious