-30 derecede kışlık giysilerini giyen Mehmetçikler soğuğa aldırmıyor

-30 derecede kışlık giysilerini giyen Mehmetçikler soğuğa aldırmıyor.16587
  • Giriş : 17.01.2008 / 21:04:00

Özel kışlık giysilerini giyen Mehmetçikler, dondurucu soğuklara rağmen operasyonlarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soğuk iklim botu ve soğuk havaya karşı özel bir elyafla kaplı giyisiler, eksi 45 derecede bile askeri sıcak tutuyor. Mehmetçik, kışlık giysileriyle Yüksekova-Yeniköprü, Yüksekova- Haruna ile Yüksekova- Esendere karayollarındaki mayın taramasını aralıksız sürdürüyor.

Sınır ötesi operasyonların merkezi konumlarından biri olan Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde, İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı askerlere özel kışlık giyisileri dağıtıldı. Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 30 dereceye kadar düştüğü Yüksekova'da kar, kış ve soğuk hava demeden operasyonlarını sürdüren Mehmetçiğin üşümemesi için de her türlü tedbir alınıyor. Mehmetçiğe bol miktarda tatlı gıdalar verilirken, giysi olarak da soğuk iklim botu ve soğuk havaya karşı özel bir elyafla kaplı giysiler dağıtıldı. Giysilerin sıfırın altında 45 derece soğuğa dayanıklı olduğu belirtildi.
Bu arada, bölge halkının yoğun olarak kullandığı karayollarında güvenlik için mayın taraması da aksatılmıyor. Hava sıcaklığının bugün gündüz sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü bölgede, Mehmetçik her zaman olduğu gibi sabahın erken saatlerinden itibaren mayın arama-tarama çalışmalarına çıktı.

Köy korucularının da katıldığı mayın arama- tarama çalışmaları saat 11.00 kadar sürdü. Askerler, Yüksekova İlçesi'nden Yeniköprü Mevkii'ne kadar 35 kilometre, Yüksekova- Şemdinli ilçeleri arasında bulunan Haruna Geçidi'ne kadar 25 kilometre ile Yüksekova- Esendere böldesi arasında bulunan 40 kilometrelik yolda çalışma yaptı. Soğuk havaya rağmen Mehmetçik mayın araması yaparken, yol güvenliği de en üst seviyede sağlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious