5 bin göz ameliyatı DVD'lerde

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2003 yılı ekim ayından bu yana hizmet veren Göz Kliniği yapılan tüm ameliyatları DVD' lere kaydediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

5 bine yakın büyük ameliyatın bulunduğu arşivin hastanın bundan sonraki tedavilerinde büyük önem taşıdığını belirten Başhekim Yardımcısı Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Kerci, "İsteyen hasta ameliyatının CD'sini bizden alabiliyor. Böylece gideceği başka bir doktora daha önce geçirdiği operasyonun görüntüleriyle gidiyor. Bu sistem özellikle şehir

dışından gelen veya şehirden ayrılan hastalarımıza büyük kolaylık sağlıyor" dedi.

Çoğu üniversite hastanesinde bile bulunmayan ekipmana sahip olan Göz Kliniği'nde günde 15 ameliyat gerçekleştiğini ve 100 kişiye poliklinik hizmeti verildiğini belirten Kerci, "Son teknoloji ile donatılmış 2 ameliyathanemiz var. Burada gerçekleştirilen tüm operasyonlar DVD'lere kaydedilip arşivleniyor. Son bir yıl içinde bin 574'ü katarakt olmak üzere 2 bine yakın ameliyat yaptık" diye konuştu.

Hastane bünyesinde bulunan göz kliniğinde uzman bir ekiple hizmet verdiklerini söyleyen Başhekim Uzman Dr. Ali Kadri Çırak, "Amacımız kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak. Yıl sonuna kadar Excimer lazer uygulamasını da başlatarak hizmetlerimizi genişleteceğiz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious