'500 bilgisayara ihtiyacimiz var'

 '500 bilgisayara ihtiyacimiz var'.10551
  • Giriş : 21.10.2005 / 00:00:00

DENIZLI - Denizli Valisi Gazi Simsek, il genelindeki okullarin en büyük eksiginin bilgisayar laboratuvari oldugunu ifade ederek, 500 bilgisayara ihtiyaçlari bulundugunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Simsek, "Denizli'de hayirseverler okul yapimina büyük katkilar sagliyor ancak okulu yapmakla is bitmiyor. Burada kullanilacak araç gerece de büyük ihtiyaç var. En büyük sikintimiz ise okullarimizin birçogunda bilgisayar laboratuarlari olmamasi." dedi.

Denizli'de 500 bilgisayara ihtiyaç oldugunu vurgulayan Simsek, "Denizli Il Özel Idaresi olarak önümüzdeki yil bu ihtiyacin büyük bölümünü karsilayacagiz ancak vatandaslarimizin da destek vermesini istiyorum. Maddi durumu iyi olanlar, okullara bir tane bilgisayar alarak katkida bulunabilir. Bir bilgisayar demek, 30 ögrencinin bilgisayar egitimi almasi anlamina gelir." diye konustu.

Uluslararasi arenada ülkelerin gelismislik seviyesinin yetismis ve egitimli insanlarla ölçüldügünün altini çizen Vali Gazi Simsek, "Uluslararasi rekabette söz sahibi olma ve basari, egitimli insan gücüne dayanmaktadir. Bu sebeple çocuklarimizi çok iyi egitme sorumlulugumuz var. Egitim verirken de çagin araç gereçleriyle çocuklarimizi tanistirmamiz lazim. Bunlarin basinda d bilgisayar geliyor. Bu eksikligimizi önümüzdeki yil devlet vatandas isbirligiyle tamamlayacagiz." seklinde konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious