5'i agir 11 yarali

 5'i agir 11 yarali.12386
  • Giriş : 22.11.2005 / 00:00:00

BITLIS - Bitlis'in Hizan ilçesinde freni bosalan minibüsteki yolcular panige kapilarak, araçtan atladi. Olayda 5'i agir 11 kisi yaralandi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arabanin duramayacagini hisseden yolcular panige kapildi. Minibüsün kapisini açan yolcular süratli olmasina aldirmadan sirasiyla kendilerini arabadan atmaya basladi. Atlayan yolculardan Reyhan Karabas, Nurettin Kaplan, Necmettin Turan, Mehmet Karabas, Ezgi Yaprak agir yaralandi. Durumu agir olan yolcular Bitlis ve Tatvan Devlet Hastanesi'ne kaldirildi. Hafif yaralanan diger yolcular ise Hizan Devlet Hastanesi'nde müsahade altin alindi.

Araç sürücüsü, arabayi terk etmeyerek herhangi bir maddi zarara ugratmadan durdurabildi. Kazayi basinin yarilmasiyla atlatan ve arabadan atladiklari için çok pisman oldugunu söyleyen Necmettin Turan, "Arabanin freni tutmayinca herkes panige düstü. Soförün suçu yoktu, yolcularin panik etmesi sonucu kaza oldu. Soförümüz cesur bir sekilde davranarak arabayi durdurabildi. Yolcular panik etmeseydi kimsenin basina böyle bir sey gelmezdi." diye konustu.

Olay yerinde inceleme yapan Jandarma ekipleri ise araç sürücüsü Sedat Çelik'i gözaltina aldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious