6.3 milyon işsize faydası var mı?

 6.3 milyon işsize faydası var mı? .9811
  • Giriş : 28.06.2009 / 21:39:00

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, belge tartışmasıyla ekonominin gündemden düşmesine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkİye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de son zamanlarda yaşanan tartışmaların ekonomiyi olumsuz olarak etkilediğini belirterek, “Ekonomi bir türlü gündemin birinci maddesi olmayınca, bundan hepimiz ülke olarak kaybediyoruz” dedi.

Hisarcıklıoğlu, TOBB-ETÜ'de düzenlenen TOBB sigorta acenteleri sektör meclis üyeliklerinin seçiminden sonra gündeme yönelik görüşlerini ortaya koydu. Türkiye'nin artık demokrasiden vazgeçebilme şansının bulunmadığını, demokrasiyi artık herkesin özümsemesi gerektiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, bu tartışmaların ekonomiyi olumsuz olarak etkilediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Çünkü ekonomi konuşulmuyor. Ekonomi bir türlü gündemin birinci maddesi olmayınca hepimiz ülke olarak kaybediyoruz bundan. Birinci gündemi ekonomi yapmalıyız. Bugün ülkede 6 milyon 300 bin kişi işsiz her yıl istihdam nüfusuna 700 bin genç ekleniyor. Bunu tartışacağımıza 6 milyon 300 bin insanımıza hiç bir faydası olmayacak işleri tartışıyoruz. Bugünkü dünyada artık bunların kabul görebilmesi mümkün değil. Bugünkü dünyada ekonomiye odaklanıp daha nasıl zengin olacağız, daha çabuk nasıl zengin olacağız ve bugünkü krizden daha hızlı nasıl çıkarız? Bunu tartışıyor olmamız lazım.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*