AB yada türban

  • Giriş : 12.11.2005 / 00:00:00

ISTANBUL - MHP Lideri Devlet Bahçeli, Basbakan Erdogan’a “yillardir siyaseti olan türbanla AB arasindaki tercihini ortaya koymali” çagrisi yapti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bahçeli, partisinin Genel Merkezi’nde düzenledigi basin toplantisinda, “AKP döneminin en karanlik sayfalarindan birisinin, Türkiye’nin milli birligini tehlikeye düsürecek adimlar atilmasi oldugunu” söyledi. “Hükümetin aczi ve gaflet siyaseti sonucu, bölücü terör bu dönemde yeniden hortlamistir” diyen Bahçeli, “Türkiye’nin milli birligini hedef alan bölücü tahriklerin de bu dönemde hiz kazandigini” belirtti.

Bahçeli, “Irak politikasinin ve buradaki PKK teröristlerine karsi harekete geçmemesinin, AKP’nin terörle mücadele iradesi tasimadiginin diger bir göstergesi oldugunu” savundu.

AB hayal ticareti

“AKP’nin politikalarinin her konuda iflas ettiginin yasanan olaylardan belli oldugunu” vurgulayan Bahçeli söyle konustu:

“Siyasi ve ekonomik istikrar yalani ve AB hayal ticareti, AKP’yi suni teneffüsle yasatmak için bir nefes borusu olarak görülmektedir.

AB, macerasinda yasanan aci gerçekler ve 9 Kasim’da yayinlanan AB Türkiye Ilerleme Raporu ve Katilim Ortakligi Belgesi, AKP’nin ve bu yalan ittifakinin foyasini ortaya çikarmistir. Bu iki belge, AB’nin, Türkiye’ye ön yargili çarpik bakis açisini yansitan bir dayatma manifestosu niteligindedir. 3 Ekim’e baslayan göstermelik süreçte, Türkiye’nin karsisina çikacak dayatmalarin ve ödetilecek agir faturalarin toplu dökümü, bu belgelerle Türkiye’nin önüne konulmustur.

AKP’nin teslimiyetçiliginin sonucu, AB ile iliskilerde simdi tahsilat dönemine girilmistir. Bütün bu faturalarin taksit taksit ödenmesi için Türkiye’nin önüne ödeme vadeleri konulmustur.”

MHP Lideri Bahçeli, AIHM’nin, Istanbul Üniversitesi Tip Fakültesi eski ögrencisi Leyla Sahin’in türban ile ilgili temyiz basvurusunu reddetmesine iliskin bir soruya su karsiligi verdi:

“Sayin Basbakan, AIHM’nin türban konusundaki gerekçeli kararini bir an önce okumali, yillardir siyaseti olan türbanla AB arasindaki tercihini ortaya koymalidir. 3, 5 ve 6. uyum paketleriyle neyin önü kapatildi bu daha iyi anlasilmalidir” cevabini verdi.

Sinsi talan var

Bahçeli; bir gazetecinin, “AKP’ye bagli bazi belediyelerde yolsuzluk iddialari ve idari krizlerle ilgili haberler çiktigini’’ belirterek, konuyla ilgili degerlendirmesini sormasi üzerine, “Bu soruya bir sloganla yanit vermek istiyorum. Sessiz devrim degil, sinsi talan...” dedi.

Bahçeli, bir baska soru üzerine, Avrupali siyasetçilerin, Türkiye’nin Milli Siyaset Belgesi’nin ne oldugunu ögrendikten sonra belge üzerinde yorum yapmalari gerektigini söyledi.

Brövede Kocatepe kalmali

MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli, Kara Kuvvetleri Komutanligi’nin brövesinin degismesiyle ilgili soruya da, “Brövedeki degisiklik onlarin takdiri. Sahsi kanaatim ise Kocatepe brövede kalmalidir. Çünkü, Atatürk o tabloda adimlarini düsünerek atmaktadir ve bu çok önemlidir” diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious