Adıyaman'da 36 fabrika üretime açılacak

  • Giriş : 28.04.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adıyaman il kongresine katıldıktan sonra Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) üretime hazır halde bulunan 36 fabrikanın da açılışını yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İçlerinde Ortadoğu ve Avrupa'nın en büyük iplik fabrikasının da bulunduğu 36 fabrikanın açılmasıyla, Adıyaman genelindeki fabrika sayısı 148'e çıkacak ve 6 bin kişiye daha istihdam sağlanacak.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Zafer Ersoy, yaptığı açıklamada, Adıyaman'ın dünyayı şaşırttığını, şaşırtmaya da devam edeceğini belirterek, Başbakan Erdoğan'ın Adıyaman'a gelişiyle Türkiye'de ve dünyada görülmemiş bir örnek sergileneceğini söyledi.

ATSO Başkanı Ersoy, 36 fabrikanın üretime açılmasının dünyada eşi benzeri olmadığını ifade ederek, "Bu temel atma töreni değil üretime geçmiş fabrika açılışıdır. Dünyada eşi benzeri olmayan bir olaydır. Bu çalışmanın örnekleri başında olduğumuz örnek kararlar ve teşvik yasalarının iyi uygulanmasının eseridir. Önümüzdeki Kasım ayında 36'ya 30 fabrika daha ekleyeceğiz. İkinci OSB , Kahta, Besni ve Gölbaşı OSB'leri devreye girdiği zaman her ilçede 30 fabrika daha açılmış olacak" dedi.

Ersoy, 10 yıl önce bir yol haritası çizdiklerini belirterek, başarının tesadüf olmadığını ifade etti. Ersoy, "Adıyaman tanınmak istiyordu. Güneydoğu coğrafyasında yer almamız nedeniyle hiç sanayici gelmiyordu. Ama Nemrut'u da kullanarak sanayiciyi buraya çektik. Geldiler gördüler. Burada terör yok ve yatırım yaptılar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious