'AIHM'in basörtüsü karar hakliligimizi ortaya koydu'

  • Giriş : 11.11.2005 / 00:00:00

IZMIR - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Izmir Il Baskani Müsavat Dervisoglu, Avrupa Insan Haklari Mahkemesi'nin (AIHM) basörtüsü kararini elestirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'yi yönetenlerin, egemenlik haklarinin baskalarina devredilemeyecegini bilmesi gerektigini belirten Dervisoglu, "Geçmis dönemlerde siyasi hesap ve beklentiler ugruna manevi duygulari sömürülen gencecik yavrularimiz sahipsiz birakilarak kimlikleri sorgulanamaz." dedi.

Vicdani ve insani probemlerinin çözümünün, insanligi sadece bati toplumlarina has gören AIHM'nin insiyatifi ve keyfiyetine terkedilemeyecegini dile getiren MHP Il Baskani, "Fransa'da cereyan eden olaylari basörtüsü meselesne indirgeme basiretsizligini gösteren, bunun Türkiye'de benzer olaylari tetikleyebilecegini kestiremeyen siyasi kadrolardan daha farkli bir davranis bekliyor degiliz. Isaret ettigim gibi uyari görevimizi yerine getirecegiz." diye konustu.

Müsavat Dervisoglu, Atatürk'ün resminin duvarlardan indirilmesini isteyen AB'li parlamenterlere de tepki göstererek, "Gazi Mustafa Kemal'e, onun duvarlardaki resimlerine dil uzatilmasina, yakalardaki rozetlerine el sürülmesine müsamahayla bakilmaz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious