'Artvin'de suya, yola hasret köy kalmayacak'

  • Giriş : 15.11.2005 / 00:00:00

ARTVIN - Artvin Valisi Orhan Kirli, ilde suya, yola hasret köy kalmayacagini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kisa sürede yapimi gerçeklestirilen içme suyu tesisi, düzenlenen törenle hizmete açildi. Ilçe merkezine 25 kilometre uzakliktaki Bostanci köyünde adeta bayram sevinci yasandi.

Bostanci köyüne 7 kilometre uzakliktan getirilen ve 194 milyar liraya yapimi tamamlanan içme suyu tesisinin açilisina Artvin Valisi Orhan Kirli, Yusufeli Kaymakami Cahit Çelik, Belediye Baskani Yusuf Saglam, Il Genel Meclis Baskani Galip Özçelik, Il Özel Idaresi Genel Sekreteri Çetin Demirkaya, Il Milli Egitim Müdürü Cafer Tulmaç, siyasi parti il ve ilçe baskanlari, bazi il genel meclis üyeleri ile köylüler katildi.

Törende konusan Artvin Valisi Orhan Kirli, su, kanalizasyon ve yol hizmetlerinin sosyal refahin, uygarligin ve gelismisligin bir göstergesi oldugunu belirterek, köylere hizmetin aksamamasi gerektigine dikkat çekti.

Bostanci köyüne yapilan ziyarette il düzeyinde yol ve içme suyu seferberliginin baslatildigini ve hizmetlerin heyecanla götürülmekte oldugunun altini çizen Vali Kili, "Ilimizde susuz, yolsuz köy kalmayacaktir." dedi.

Kaymakam Cahit Çelik ise konusmasinda ilçe ve köy sorunlarinin imkanlar ölçüsünde çözüldügünü kaydetti.

Il Genel Sekreteri Çetin Demirkaya de, susuz iki köyden biri olan Bostanci köyünün içme suyuna kavusturuldugunu ve tesisin 2 bin 380 nüfusa yetecek kapasitede oldugunu belirterek, suyu olmayan diger köylerden Savsat Eskikale köyü içme suyu projesinin de yatirim programinda oldugunu, insaatinin devam ettigini söyledi.

Köylerinin su özleminin bitmesinden duydugu sevincini dile getiren Köy Muhtari Ahmet Sar, bu tür hizmetler geldikçe göçün duracagini söyledi.

Konusmalarin ardindan açilis kurdelasini kesip sudan içen Vali Kirli, suyunçok kaliteli oldugunu ve begendigini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious