'Başbakan kandırılıyor'

  • Giriş : 28.03.2006 / 00:00:00

DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan, Hatay'da yapılan ihaleler konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanlış bilgilendirildiğini belirterek, ''Sayın Başbakan birileri tarafından yanlış yönlendiriliyor ve çürük duvara yaslanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Mehmet Eraslan, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullan Ergin'in Antakya Doğumevi Hastanesi ihalelerinin kime verileceği konusundaki noter tasdikli belgeyle ilgili açıklamalarda bulunmak yerine, kendisi ve ailesini suçlama yoluna gittiğini söyledi. Sadullah Ergin'in, hünerli bir manevra yaparak ve yanına kendilerine yakın olan bir gazeteyi de alarak, kendilerine yakışan bir şekilde Ali Cengiz oyunu içine girdiğini savunan Eraslan, kendisiyle ilgli ortaya atılan iddiaların hiçbir belgeye dayanmadığını kaydetti.

Milletvekilliğinden başka işi olmadığını, hakkında açılmış dava veya soruşturma bulunmadığını ifade eden Mehmet Eraslan, ''Varsa ispat eden, milletvekilliğinden istifa ederim'' diye konuştu.

Mehmet Eraslan, Ergin'in ihaleleri, ''1 tüp, 2 kilo sebze'' diye nitelediğini, Erdoğan'ın da ''Ne var yani bunda, partililerimiz kıyıda köşede 30-40 milyarlık ihaleler almış, buna takılıp kalıyorlar'' dediğini hatırlatarak, ''Bu işler, kıyıda köşede kalan 30-40 milyarlık işler değil, trilyonluk işlerdir'' diyen Eraslan, ''Hatay İlaç Limitet Şirketi-İshakoğlu Medikal'' firmasının, son 3 yılda 2.5 trilyonluk ihaleler aldığını öne sürdü. Eraslan, Sadullah Ergin'in daha önce bu şirketin avukatlığını yaptığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious