'Beni istemediği için öldürdüm'

 'Beni istemediği için öldürdüm' .16804
  • Giriş : 15.06.2009 / 16:43:00

ANKARA'da tutuklu bulunduğu cezaevinden 5 gün izin alarak çıktıktan sonra boşandığı eşi 23 yaşındaki Fadile Karatoprak'ı, 3 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde boğarak öldüren Ayhan Sevinç, kaçtığı İstanbul'da yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara'ya getirilip Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Ayhan Sevinç, "Eski eşimle tekrar barışmak istiyordum. Bana `Hayatımda başka birisi var. Seni istemiyorum' deyince kendimi kaybettim. Pişmanım" dedi. Mahkemeye sevk edilen Sevinç, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Aydınlıkevler'de geçen hafta meydana gelen olayda, boşandığı eşine nafaka ödemediği için Ankara Açık Cezaevi'nde yatan 34 yaşındaki Ayhan Sevinç, cezaevi yönetiminden 5 gün izin alarak boşandığı eşi Fadile Karatoprak ile 3 yaşındaki çocuğu Fırat'ın yaşadığı eve gitti. Ayhan Sevinç, gittiği evde akşam saatlerinde eski eşiyle kavga etti. Bunun üzerine Fadile Karatoprak, dayak yediği gerekçesiyle Aydınlıkevler Karakolu'na giderek şikayetçi oldu. Bir süre sonra karakola gelen Sevinç, eski eşiyle barışarak şikayet dilekçesini geri aldırdı. Aynı gece Sevinç, eşiyle yeniden tartıştı. Ayhan Sevinç, Karatoprak'ı yatak odasında, 3 yaşındaki oğlu Fırat'ın gözleri önünde boğarak öldürdü ve kaçtı.

Babası tarafından annesi gözleri önünde öldürülen minik Fırat, sabaha kadar annesinin cesedinin başında bekledi. Fırat'ın sabah olunca camlara vurarak ağlaması üzerine eve gelen komşuları, Fadile Karatoprak'ın cesediyle karşılaştı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini karşısında gören Fırat, "Annemi babam öldürdü" diyerek gözyaşları döktü.

İSTANBUL'DA YAKALANDI
Boşandığı eşine nafaka ödemediği için cezaevinde yatan ve izinli çıkarak eski eşini boğarak öldürdükten sonra kaçan Ayhan Sevinç, Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektiflerinin yoğun çalışmaları sonucu yakalandı. Sevinç, İstanbul'da bir yakınının evinde yakalanarak Ankara'ya getirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Ayhan Sevinç, "Boşandığım eşimle tekrar barışmak istiyordum. Onun için yanına gittim. Tartıştık ve bana `Hayatımda başka birisi var. Seni istemiyorum' deyince kendimi kaybettim" dediği öğrenildi. Sevinç, Emniyet Müdürlüğü'nde çıkartılırken de gazetecilere "Çok pişmanım" dedi. Mahkemeye sevk edilen Sevinç, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*