'Beraberlik kötü sonuç degil'

  • Giriş : 07.11.2005 / 00:00:00

MALATYA - Besiktas Teknik Direktörü Jean Tigana Malatyaspor karsisinda alinan beraberligin kötü sonuç olmadigini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tigana kendisinin bu problemi çözmek için Besiktas'in basinda oldugunu kaydeti. Golü yedikten sonra reaksiyon göstermeye basladiklarinin altini çizen Tigana, "Maçin basindan itibaren golden sonraki oyunu oynamak isterdim. Ilk yarida birkaç gol pozisyonumuz vardi. Ama çalismamiz gereken çok sey var. Biraz da yukarilara çikmak için çalismamaz lazim. Kazanmak için geldik ama berabere kaldik bu da kötü bir sonuç degil. Son hareketleri iyi yapamadik. Reaksiyonu çok geç gösterdik." dedi.

Tigana, Ailton'la ilgili bir soruya su yaniti verdi: "Ailton'u yeni taniyorum. Almanya'da kendini ispatlamis bir oyuncu. Iki maçta oynadigi oyun süper degildi. Kendisi ile görüsecegiz. Adaptasyon problemi mi, fizik problemi mi, taktik problemi mi var, bu 15 günlük devrede bunun arayisini yapacagiz. Besiktas'ta benden önceki ve simdi alinan sonuçlara bakildiginda bir problem oldugu belli. Biz, bunun çaresini bulmak için burdayiz."

Malatyaspor Teknik Direktörü Ziya Dogan ise alinacak olan 3 puanin önemine deginerek, "Burdan alacagimiz bir 3 puan bizi çok avantajli duruma getirir ve bundan sonraki haftalar için moral motivasyon olarak üst sevciyeye çikarirdi. Futbolun 90 dakika oldugunu bir kere daha gördük. Son düdük çalinmadan maç bitmiyor. Golden sonra belki maglup da olabilirdik. Verdigimiz pozisyonlar vardi. Çok daha eksiklerimiz var. Galip iken defans ilerde oynatmamakla baslar. Ama puan cetvelindeki durum ve Besiktas'a karsi galip olmanin psikolojisi ile benim disimda oyuncular geri çekildiler. Bunlari birden düzeltemiyorsunuz. Ama zamanla olacaktir. Her geçen gün iyiye gidiyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious