Bir minibüs tamamen yandi, 2 otomobil ve bir apartmanda maddi hasar var

  • Giriş : 14.11.2005 / 00:00:00

IZMIR - Izmir'in Karsiyaka ilçesinde, spotçularin sokakta biraktigi mobilyalarda baslayan yangin çevredeki araçlara siçradi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2 otomobil hasar gördü. Araçlarin ve mobilyalarin önünde bulundugu apartmana ait dairelerde ise büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Yangin, Alaybey semti 2006 sokak numara 20 önünde meydana geldi. Spot magazalarinin bulundugu sokaga birakilan eski mobilyalarda sabaha karsi 04.00 siralarinda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangin çikti. Alevler kisa sürede büyüyerek koltuk, çekyat, yatak gibi mobilyalarin etrafina park edilmis araçlara da siçradi. Yanginin otomobillere siçramasiyla birlikte alevler daha da yükseldi. Araçlarin ve mobilyalarin önüne birakildigi 20 numarali apartmandaki dairelerin cepheye bakan pencere ve kasalari alevlerin etkisinde kalarak yanmaya basladi. Asiri isinmayla apartmanin zemin, birinci ve ikinci katindaki dairelerinin bazilarinin pencerelerinin camlari patladi.

Apartmanin zemin katinda oturan Mervin Hepkapakli'nin evinde ise büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Alevlerin bir anda ortaya çiktigini ve büyüdügünü söyleyen Kapakli, cepheye bakan bütün pencere ve perdelerinin yandigini, televizyonunun da sicaktan patladigini belirtti.

Yanginda Talip Kulumbakli'ya ait oldugu ögrenilen 35 S 90484 plakali servis minibüsü tamamen yanarak kullanilamaz hale geldi. Ayrica 16 TG 808 plakali Renault marka özel otomobil ile 35 AC 8036 plakali Suziki marka otomobilde ise maddi hasar meydana geldi. Bazi apartman dairelerinin de panjurlari eridi.

Yanginin ilk belirlemelere göre eski mobilyalara atilan sigara izmaritinden çiktigi tahmin edilirken olayla ilgili sorusturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious