''Bizim için önemli olan Türk kardeslerimizin sevgi dolu hisleri''

  • Giriş : 28.10.2005 / 00:00:00

ANKARA - Pakistan'in Ankara Büyükelçiligi Müstesari Amjad Macid Abbasi, deprem felaketi yasayan Pakistan halkina Türkiye'den yapilan yardimlar için ''Bizim için önemli olan Türk kardeslerimizin sevgi dolu hisleri, karsilastigimiz sevgi dolu tepki'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yardim kampanyalari esnasinda yasanan fedakarlik görüntüleride hafizalarda yer etmisti. Pakistan Büyükelçisi'nin ülkesinde olmasindan dolayi yerine vekalet eden Abbasi, duygularini CIHAN'a açikladi.


Yapilan yardimlar karsisinda duygularini anlatacak kelime bulamadigini belirten Abbasi, ''Sadece para degil, herseylerini getirdiler. Kadinlar, erkekler, çocuklar, sokaktaki insanlar ve sivil toplum örgütleri. Toplanan yardimlarin yanisira bizzat büyükelçilige geldiler. Üzüntülerini dile getirdiler. Çadirlar, battaniyeler, sicak tutacak giysiler. Kadinlar altinlarini ve takilarini getirdi. Boyunlarindaki kollarindaki altin takilarini getirdiler. Çocuklarin cep harçliklarini getirip verdigini gördüm. Bu bizim için inanilmazdi. Nasil tesekkür edebilirim ki'' diye konustu.


Yardimlar konusunda kendileri için ilk önemli olananin karsilastiklari sevgi dolu tepki oldugunu kaydeden Abbasi, ''Önemli olan Türk kardeslerimizin sevgi dolu hisleri. Hem resmi anlamda hemde sivil insiyatif anlaminda verilen destek çok kalpten ve muhtesem'' diye konustu. Basbakan Recep Tayyip Erdogan'in Pakistan'a gerçeklestirdigi ziyareti ve getirdigi maddi yardimi hatirlatan Abbasi, hiçbir ülkenin Pakistan'a bu destegi vermedigini kaydetti.


Abbasi, depremin acisini çeken Pakistan halkina destek vermek ve yardim etmek için gösterilen gayrete isaret ederek, 'Bu, iki toplum arasindaki kardesligin ve dostlugun canliligini, duygusal yakinligini ortaya koyuyor' diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious