' Blatter'in açiklamalari duygusal'

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

ISTANBUL -17 Kas 2005 - A Milli Takim Teknik Direktörü Fatih Terim, FIFA Baskani Sepp Blatter'in Isviçre maçinda yasanan olaylardan dolayi Türkiye'nin agir cezalar alabilecegi yönündeki açiklamarini duygusal buldugunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Iki tarafi da dinledikten sonra kasetleri analiz ettikten sonra bir açiklama yapmasi gerekirdi" dedi.

Dün aksam oynanan maçtan sonra Isviçre Milli Takimi'ndan Huggel'in olaylari baslatigini belirten Terim,"Yardimci antrenörümüz Mehmet hoca aldigi darbe sonucu yürüyemiyor. Biz de Mehmet Hoca'ya rapor alacagiz. Onlari hastaneye götürülen futbolcusunda da birsey yok. Götürsek mi, götürmesek mi diye ikilem içerisinde kaldiktan sonra hastaneye götürdüler. Olaylari onlar baslatti. Ama neticede benim futbolcularim da çok genç." diye konustu.

Maç sonrasinda Isviçre Milli Takimi Teknik Direktörü Jacop Kuhn'u, olaylardan etkilenmemesi için soyunma odasinin kapisina kadar götürdügünü kaydeden tecrübeli çalistirici, kendilerinin bu davranisina Isviçreli futbolcularin ögrrendikleri Türkçe küfürlerleriyle karsilik verdigini vurguladi.

Basarili teknik adam, yasanan olaylarda Isviçre basininin tahrihkar tutumun da önemli bir rol aldigini kaydederek," Isviçre basinina kalirsa cezayi yeriz. Ben 35 senedir kendi ülkesiyle bu kadar paralel bir medya görmedim.Tahrikleri medya yapiyor. Ancak sevgimizi ve misafirperverligimizi gösteremedigimiz için üzgünüm."

Fatih Terim ellerinde Isviçre maçiyla ilgili deliller bulundugunu belirterek, özellikle yazili ve görsel medyanin haberlerinde daha dikkat etmesi gerektigini sözlerine ekledi.


DISLI:" CEZA ALACAGIMIZ DÜSÜNMÜYORUM"


Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Davut Disli, dün aksam oynanan Türkiye - Isviçre maçi sonrasinda yasananlardan dolayi herhangi bir ceza alacaklarina inanmadigini söyledi.

NTV'de canli yayinlanan bir programa telefonla baglanan Disli, karsilasma sonrasi yasanan olaylari Isviçre Milli Takimi'nin 14 numarali futbolcusu Huggel'in baslattigini kaydetti. Maç sonrasinda Huggel ve bazi Isviçreli futbolcularin kendilerine küfürler ettigini belirten Disli, suçlu duruma düsmemek için olaylara müdahale etmedigini ifade etti. Isviçre Milli Takimi teknik heyetine Isviçre'li futbolcularin küfür etmemeleri konusunda ricada bulundugunu belirten Disli," Yasanan olaylar dünya televizyonlarindan canli yayinlandi. Gereken neyse yapilacaktir." deyi konustu.

Davut Disli, A Milli Takim Teknik Direktörü Fatih Terim'in milli takim futbolcularina tahriklere kapilmamalri konusunda defalarca uyarilarda bulundugunu belirterek," Hocamiz bunca yillik tecrübesine dayanarak söydekilerinde hakli çikti. Ha bizim futbolcularimiz da Huggel'in yaptiklarina karsilik vermistir. Ama yapilanlar insallah kameralara yansimistir" seklinde konustu.


EMRE BELÖZOGLU:" ÜZERIMIZE OYNADILAR, BASARILI DA OLDULAR"

A Milli Takim'in basarili orta saha oyuncusu Emre Belözoglu da, Isviçreli futbolcularini kendilerini küçümsedigini ve kendilerine küfür ettiklerini söyledi. Emre, özellikle Isviçre yedek kulübesince bilinçli olarak tahriklere maruz kaldiklarini belirterek,"Bilinçli olarak yaptilar. Duygusalligimizin üzerine oynadilar ve bunda da basarili oldular. Ancak turu böyle geçebilirlerdi. Böyle de oldu. Bunlar bize fatura edilecekti. Bundan da süphem yoktu." açiklamasinda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious