Bunlar emek hirsizidir.

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakemlere degil. Onlar görmedikleri pozisyonlarin cevabini versin. Bunlar onlari hiç ilgilendirmiyor. Hakemi tebrik ediyorum! Harika maç yönetti! Ulusal ya da Uluslararasi her türlü platformda konusurum. Bu hakemi savunan herkesin Futbol bilgisinden süphe ederim. Herkesle tartisirim. Cezaysa ceza alirim. Böyle bir sey yok. Hakeme soruyorum, 'Bir önceki pozisyonda bize gösterdigin sari karti, ayni onlara pozisyonda onlara neden göstermiyorsun?' diye cevap vermiyor. 'Bu elle kesilen atagin cezasi nedir?'in cevabini 'Kart.' olarak verirken, sahada bunu yapmiyor. Böyle ahlaksiz bir hakem görmedim. Hirsizlar. Emek çaliyorlar. Hem oradaki, hem de buradaki... Sadece adalet dagitan mi? Çok iyi organize olmus, çok iyi tahrik eden, gizli sözlerle etki altina alan, oyunu kirleten medeniyetin besigi (!) bir rakip. Medeniyet kisvesi altinda bayagi bir ahlaksizlik var." dedi.

Üzüntüsünü kelimelerle anlatamayacagini belirten Terim, "Çok güzel organize olduk. Iyi oynadik. Farki bulduk, galip geldik. Ama olmadi mi olmuyor. Maç sonunda Isviçreliler'in yapmadigini yaparak yanlarina gidip ellerini sikip, kutladim." diye devam etti.

‘Gelecekle ilgili düsünceleriniz nedir? Bundan sonra ne yapmayi düsünüyorsunuz?' sorusuna ise Fatih Terim, "Artik kendi takimimizi daha genis bir havuzdan kuracagiz ve önümüzdeki sampiyonada mutlaka yerimizi alacagiz. Bu kadro 20-24 yasindaki genç isimlerden kurulu olacak. Biz de bundan sonra gelen jenerasyonun üzerine eklemeler yapacagiz. Mesela Nuri Sahin bunlardan biri olacak. Kadromuzun daimi oyuncusu olacak." cevabini verdi.

Bizim hakemler daha iyi

‘Çok istedik; ama basaramadik.' diyen deneyimli teknik adam, "Her seye ragmen bu maçi almaliydik. Halkimizdan özür diliyoruz. Hakkimiz olan yerde olamadik. Elimizden geleni yaptik; ancak olmadi. Futbolcularimla gurur duyuyorum. Turu yine geçerdik; ama bazi oyuncularimizin o anlarda konsantrasyonunu kaybetmesi gol yememize neden oldu. Olmayinca olmuyormus. Daha sonra bunun telafisini yapacagiz." diye sözlerini noktaladi. Terim, toplantinin son bölümünde, “Benim de bir istiap haddim var. Bu kadar olmaz. Bu iki maçin hakemini gördükten sonra, bizim Türkiye’deki hakemlere yüklenmenin çok ayip oldugunu düsünüyorum. Biz Almanya’ya gidemediysek, bu iki hakemin yüzünden gidemedik.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious