'Çesitli illerden bu konularda ihbarlar aliyoruz'

  • Giriş : 29.10.2005 / 00:00:00

MALATYA - TBMM Insan Haklari Inceleme Komisyonu Baskani Mehmet Elkatmis, Malatya'daki olaylara benser çesitli illerden bu konularla ilgili duyumlar aldikarini ve bu konunun üzerinde hassasiyetle durduklarini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vali'den konu hakkinda bilgi alan Elkatmis olayi inceledikten sonra genis bir açiklama yapacaklarini söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde çok önemli yasasalar görüsüldügü için Malatya'ya gelmekte geciktiklerinin altini çizen Elkatmis, "Anayasa degisiklikleri görüsülüyordu. Bu nedenle ancak gelebildik. Benim Malatya'ya ilk gelisim. Olay ortada bundan sora böyle olaylar olmamasi için ne gibi tedbir alinmasi gerektigi bir rapor haline getirecegiz. Arkadaslarimizla komisyonda müzakere edecegiz." dedi.

Kendilerinin de bu olayin üzerinde oldugunu belirten Elkatmis, "20 Ekim tarihinde bu olaydan iki üç gün evvel. Sayin bakani bu konu hakkinda davet ederek iki saat sorguladik. Hemen akabinde bu olay oldu. Biz bu konuda çok duyarliyiz. Göreve geldigimiz günden bu yana her gittigimiz 50 ilimizde mutlak suretle bu kuruluslarimizi ziyaret ettik. Hatta geçen dönemde komisyon bünyesinde sadece bu konuyu arastirmak üzere ayri bir komisyon olusturduk. Arastirdiktan sonra genis açiklama yapacagiz." seklinde konustu.

Her zaman çesitli illerde butür olaylarin kulaklarina geldigini belirten Elkatmis, halk arasinda bu kuruluslarin imajinin düzgün olmadigini, ancak bu imajin düzeltilmesi gerektigini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious