'Çocugun cenazesini ailesi almazsa biz defnederiz'

  • Giriş : 05.11.2005 / 00:00:00

ERZURUM - Erzurum Zübeyde Hanim Çocuk Yuvasi'nda dün ölen Olgun Akdeniz'in defin islemleri için ailesi ile irtabata geçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çocugun ailesi tarafindan alinip alinmayacaginin su an için kesin olmadigini söyleyen Kiliç, çocugun ailesinden haber gelmemesi durumunda defin islemlerini kendilerinin yapacaklarini belirtti.

Çocugun tecavüz sonucunda dünyaya geldigine dair ortaya atilan iddialara da cevap veren Kiliç, "Su an öyle bir bilgi bizde mevcut degil. Ardahan'daki Jandarma ekipleri ile irtibata geçtik. Yetkililer ailesi ile görüsecek. Cenazenin kendi köyüne mi götürülecegi yoksa burda bizim tarafimizdan mi gömülecegi belli degil. Olayla su anda savcilik ilgilendigi için çok fazla birsey söylemek dogru olmaz." dedi.

Bu arada dün rahatsizlanarak hastaneye kaldirilan Yesim Çakaloglu adli 11 yasindaki çocukla ilgili bilgi de veren Kamil Kiliç, "7-12 yas grubunun kaldigi yuvamizda kalan bir çocuk. Yavrumuz televizyondan izledigi görüntülerden etkilenmis. Yuva görevlileri tarafindan hastaneye kaldirilmis. Yapilan muayene sonucunda durumun psikolojik oldugu ortaya çikmis. Su an çocugumuz yuvada müsahede altinda." seklinde konustu.

Yurttaki son durum hakkinda da bilgi veren Kamil Kiliç, "Yurtta herhangi bir salgin hastalik durumu mevzu bahis degil. Uzmanlar tarafindan bütün çocuklar saglik taramasindan geçirildi. Sürekli olarak kontrollerimiz devam ediyor. Durum kontrol altinda." ifadelerini kullandi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious