Denizli, dünya markasi olusturmali

  • Giriş : 29.10.2005 / 00:00:00

DENIZLI - Denizli Genç Isadamlari Dernegi (DEGIAD) Baskani Günes Özsoy, yillardir tekstil sektöründe fason üretim yapan Denizli'nin, artik bünyesinden ünlü markalari çikarmasi gerektigini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dünyada rekabet gücünü kaybetmemek için markalasmanin önemli oldugunu kaydeden Baskan Günes Özsoy, "Denizli bugüne dek genellikle katma degeri düsük fason üretimle ihracat yapmaya çalisti. Bundan sonra Denizlili sirketlere düsen görev tüm dünyada taninan markalar olusturmaktir. Böylece katma degeri yüksek, getirisi fazla, istihdami artirici ve ülke ekonomisine katkisi fazla olan sirketlerimiz ortaya çikacaktir" dedi.

Dünya markasi olusturmak için simdiden kollarin sivanmasi gerektigini de belirten Baskan Özsoy, özellikle pazarlama ve üretimde etkin yöntemlerin kullanilarak, marka imajinin önplana çikarilmasi gerektigini kaydetti. Özsoy, üretimde hiçbir zaman marka ya da ürün ihlali yapilmamasi, haksiz rekabetlere tevessül edilmemesi, yillarin emeginden süzülüp gelen ürün ad ve özelliklerini izinsiz kullanilmamasi ve 'taklit' ürün ticareti yapilmamasi gerektigine dikkat çekti.

Isadamlarinda markalasma için alt yapi hazirlamalarini da isteyen Özsoy, sözlerini söyle tamamladi: "Uniq Art, Soft Cotton ve Evita'yi dünya vitrinlerinde görme gururunu yasiyoruz. Buldan'da Belsam markasiyla yapilan el dokuma ürünlerinin dünya starlarinca kullaniliyor olmasindan, ABD baskaninca ve valilerince talep ediliyor olmasindan, Faber traventeninin dünya starlarinin evini süslemesinden sevk aliyoruz. Dolayisiyla Denizli'den Benetton, Nokia, Mercedes, Silkcasmir gibi markalar dogmasini bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious