' Denizlispor'un efendiligi cezanlandiriliyor'

  • Giriş : 21.10.2005 / 00:00:00

DENIZLI - Denizlispor Kulübü, Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disipli Kurulu (PFDK) tarafindan Vestel Manisaspor maçi sonrasinda Yilmaz'a ceza verilmemesine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Temsilci ve gözlemcinin raporlariyla Yilmaz'in seref tribününe küfür ettigi tespit edilmesine ragmen federasyonun hiçbir sey olmamis gibi davranmasi düsündürücü." dedi. Bu tip hareketlere erken önlem alinmasi gerektigini belirten Çobanoglu, "Yilmaz'in yaptigi hareketlere ceza vermemek, sadece Güven'in ayaginin kirilmasi degil, futbolun kirilmasi anlamina geliyor. Bu tip hareketlere erken tedbirler alinmazsa Futbol kirigi olusacak." diye konustu. Denizlispor'un örnek bir kulüp oldugunun altini çizen Can Çobanoglu, "Denizlispor, fair play anlayisi içinde örnek olmus bir kulüp. Karsisinda adaletli bir anlayis olmadikça, bunun cevabini en iyi sekilde verebilecek bir camiadir." seklinde konustu.

Maçin ilk yarisindan sonra soyunma odasina giden Yilmaz'a attigi siseyle gündeme gelen CHP Denizli Milletvekili Hasim Oral ise Denizlispor üzerinde oyunlar oynandigini öne sürdü. Yilmaz'in seref tribününe karsi küfür ettigini belirten Oral, federasyonun ceza vermemesine tepki gösterdi. Oral, "Denizli'nin üzerinde ciddi oyunlar oynaniyor. Herkesin birlik olup bu oyunlari durdurmasi gerekir. Takimin haklari gasp edildi. Buna karsilik Yilmaz'in yaptiklarinin görmezden gelinmesi düsündürücü. Denizlispor yönetimi, Denizli halkiyla birlikte olup bu oyunlara karsi tedbir almalidir." açiklamasini yapti. Hasim Oral, Vestel Manisaspor'un oyuncusu Yilmaz hakkinda, gözlemci raporuna karsilik önümüzdeki günlerde dava açabilecegini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious