Dolar nereye kadar düşer?

  • Giriş : 24.11.2008 / 09:31:00

Bakan Tüzmen, doların alt sınırını verdi ve 'herkes ona göre tedbir alsın' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kurların biraz yükseldikten sonra ortalarda bir yerde duracağını söyleyen Kürşad Tüzmen 'Artık yeni bir denge var. Bu dengede dolar 1.50'nin üzerinde olacak. Ona göre tedbir alınsın' dedi.

DENGE 1.50'NİN ÜZERİNDE OLUŞUR

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, döviz kurlarında yeni dengenin 1.50 YTL'nin üzerinde oluşacağını söyledi. Gaziantep'te ihracatçılar için düzenlenen ödül töreni sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tüzmen, bir süre sonra dövizin kendi kendine dengeye geleceğini belirtti. Tüzmen 'Serbest döviz kurunun seçildiği bir ortamda tabii ki yukarı doğru hareketler olduğu gibi aşağı doğru hareketler de oluyor. Aslında ilk 2003'te 1.70'den 1.60'a doğru hareketlenme başladığı zaman tutabilseydik, o zaman bugünleri çok daha rahat şekilde atlatacaktık. Bence bu dönemde biraz yükselecek, tekrar ortalarda bir yerde durur. Ama artık yeni bir denge var. Bu yeni dengede 1.50'nin üzerinde olacak şekilde gözüküyor. Ona göre herkes tedbirini alacak.''

AVANTAJ SAĞLAR

İstikrarın sağlanacağını, bir süre sonra güven ortamının tekrar tesis edileceğini vurgulayan Tüzmen 'Ben şuna inanıyorum, dışardaki sallantılar bittikten sonra içerisi kendisini dengeleyecektir. Şu anda ihracatçının yeni kurla birkaç ay sonra ciddi şekilde kendi ürettiğimiz ara malla ihracata katkıda bulunduğu dönemi yaşayacağız. Kurlar da bu şekilde gittiği zaman bize avantaj sağlayacak, tekrar ihracatta başarılı günlerimize döneceğiz' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*