DSP'liler namazları çayır üzerinde kıldı

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in cenazesi Devlet Mezarlığı'na saat 16.00'da ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in naaşı saat 12.30'da top arabasına alınarak bir süre taşındı. Daha sonra cenaze arabasına alınan Ecevit'in naşı, 3,5 saat yolculuğun ardından saat 16.00'da Devlet Mezarlığı'na ulaştı.

Öğle saatlerinden itibaren mezarlık önünde toplanmaya başlayan partililer ilginç görüntüler oluşturdu. Bazı partililerin vakit namazlarını mezarlık önündeki çayırlıkta kıldığı görüldü.

Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrası Devlet Mezarlığı'na ulaşan cenaze aracına Rahşan Ecevit, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve partililer yürüyerek eşlik etti.

Devlet Mezarlığı'na ilk olarak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu geldi. Ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Savunma Bakanı VecdiGönül ve kuvvet komutanları Devlet Mezarlığı'na ulaştılar. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş mezarlığa aynı arabada gelirlerken halkın iki cumhurbaşkanına sevgi gösterisinde bulunduğu görüldü.

Törene ayrıca TBMM Başkanı Bülent Arınç, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eşi Oya Talat, DSP'li eski bakanlar Hasan Gemici ve Şükrü Sina Gürel, İçişleri eski Bakanı Saadettin Tantan da geldi.

Mezarlık önünde bekleyen vatandaşların Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Deniz Baykal'ı da alkışladığı görüldü.

Ecevit'in naaşının Devlet Mezarlığı'na ulaşması ile birlikte 'Halkçı Ecevit' sloganları yükselmeye başladı. Yol boyunca atılan karanfil ve güllerden naaşı taşıyan cenaze aracının üzerinin tamamen kaplandığı görüldü.

Ecevit'in naaşı mezarlık girişinde cenaze aracından alınarak top arabasına yerleştirildi ve buradan ebedi istirahatgahına top arabasında götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious