'Egitimden yapilan kesinti en kötü kesintidir'

  • Giriş : 13.11.2005 / 00:00:00

SANLIURFA - Sanliurfa'nin Viransehir ilçesinde bir konferans veren egitimci yazar Ali Erkan Kavakli, egitimden yapilan kesintinin en kötü kesinti oldugunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye Kültür ve Sanat Merkezi konferans salonunda Egitim Birligi Sendikasi'nin (Egitim-Bir-Sen) organize ettigi "Ailede ve okulda basarili çocuk egitimi" konulu bir konferans veren Kavakli, aile ve ögretmenlere tavsiyelerde bulundu. Sevginin insani fedakar hale getirdigini anlatan Kavakli, çocuklara yapilan elestirilerin kaldirilip yerini takdir edilmeye birakmasi gerektigini aktardi.

"Çocuklarimizi iyi yetistirmezsek baska yerde düsman aramaya gerek yok." diyen Kavakli, "Geri kalmislik ve asagilik kompleksinden kurtulmak mümkün. Basarisizligin basarisi çok kolay. Bunun için iki sey yapmak lazim.Ya bir model gelistirip onu uygularsiniz ya da basarili bir modeli kopyalarsiniz. Herkes düstügü yerden kalkar. Biz cahiliyeten düstük, egitimle kalkacagiz. Bunun için egitim var ve biz egitimi çok önemsiyoruz." seklinde konustu.

Bölgenin egitim durumuna da deginen Kavakli, "Dünyanin en sefkatli ve fedakar ögretmeni Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'dir (sav).O, yasadigi devirde cahiliyetten gelen büyük insanlar yetistirmistir. Buna ragmen ne bir defa surat asmis ne de kizmistir. Ögretmenlik çok kutsal bir meslektir. Degerli nesilleri ögretmenler yetistirir. Bu bölgenin egitim durumu ve sarlari göz önüne bulunduruldugunda bu gün dünyada takdir edilecek ögretmenler bu bölgede görev yapan ögretmenlerdir." diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious