Engin: ''Almanya Milli Takımı'nı reddettim''

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Gençlerbirliği'nin başarılı oyuncusu Engin: ''Almanya Milli Takımı'nı reddettim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençlerbirliği'nin başarılı oyuncusu Engin Baytar, Almanya doğumlu olmasına rağmen kendini her zaman Türk gördüğünü söyleyerek, "Milli Takımı'nda oynaya bilmek için Alman Milli Takımı'ndan gelen 'Bizim için oyna' teklifini ret ettim." dedi.
Gençlerbirliği'nin sol kanat oyuncusu Engin Baytar, Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri'nde Cihan Haber Ajansı'nın sorularını cevapladı.
Gurbetçi olarak Türkiye'de oynamanın zorluklarına değinen başarılı oyuncu, "Gurbetçi olarak Türkiye'de top oynamak zor. Alt yapıyı Almanya'da alıpta burada top oynamak kolay olmuyor. Gurbetçi oyuncuların burada başarısız olmalarını sebebi kendilerini yalnız hissetmeleri ve buraya ayak uyduramamalarıdır. Ama çok şükür iyi bir takıma geldim. Burada masöründen futbolcusana kadar herkes bana sıcak davrandı. Bu yüzden ben başarılı oldum."dedi.
- "ALMANYA MİLLİ TAKIMINI RED ETTİM" -
Arminia Biefeld'te top oynadığı sırada kendisine Alman Milli Takımı'nda oynaması için Alman vatandaşlığına geçmesinin istendiğini belirten Engin "Ben Türk'üm ve her zamanda Türk olarak kalacağım. Kendi bayrağımı taşımak istiyorum. Bu nedenle de Alman Milli Takımından gelen teklifi red ettim." dedi.
- "FATİH TERİM GENÇ OYUNCULAR İÇİN ÇOK İYİ BİR ŞANS" -
Çok iyi bir form yakalamışken Milli Takıma seçilmem içinde seni üzdümü? sorusuna üzerine Milli Takıma çağrılmayı hiç düşünmediğini belirten Engin, "Milli bayrağı gögsümde her zaman taşımak isterim. Burada ilk sezonu geçirdiğim için Fatih Terim'in beni seçmesini zaten beklemiyordum. Ama gelecekte benim gibi genç oyunculara fırsat gelecektir." şeklinde konuştu.
Adının sürekli 3 büyüklerle anıldığını belirten Engin, "Benim için öncelikle kulübüm Gençlerbirliği geliyor. Burada başarılı olduktan sonra ilk hedefim Avrupa'da oynamak." dedi.
- DÜNYA'DA ZİDANE TÜRKİYE'DE İSE HAKAN ŞÜKÜR'Ü ÖRNEK ALIYORUM -
Kendisi en çok etkileyen oyuncuların başında Zidan ve Hakan Şükür'ün geldiğini belirten Engin, "Zidane diğer oyunculardan daha az medyatik. Futbolcu olarak kendini dünyaya kanıtlamış bir oyuncu. Erteresan bir oyun yapısı var. Hakan Şükür ise hem futbola hem de Türkiye'ye kattığı başarılardan dolayı örnek alıyorum."dedi.
- YUNANİSTAN'I 1-0 NORVEÇ'İ İSE 2-1 İLE GEÇERİZ -
Son olarak 2008 Avrupa Şampiyonası'nda karşılaşacağımız Yunanistan ve Norveç maçlarını değerlendiren Engin, "İnşallah her iki maçta'da galibiyet ile ayrılırız. Yunanistan maçını 1-0 Norveç maçını'da 2-1'lik skorlarla geçeriz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious