Ereğli Devlet Hastanesi'ne ziyaret

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, geçen hafta çatısı yanan Ereğli Devlet Hastanesi'nin eskisinden daha güzel ve güvenli yapılacağını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milletvekili Fazlı Erdoğan, yangından sonra ilgili bakanlık birimleriyle görüşüldüğünü belirterek, oluşan zararın karşılanacağını, hastanenin çatısının eskisinden daha güzel ve daha güvenli yapılacağının altını çizdi. Gümüşhane Milletvekili Temel Yılmaz ise Başhekim Erdem'e, yangın sırasında 300'den fazla yatan hastaya hiçbir zarar gelmeden tahliye ettikleri için teşekkür ederek, şöyle dedi: "Bu tür kazalar olabilir. Önemli olan bir tek hastamızın tırnağının dahi kanamamasıdır. Böyle büyük bir yangında bunu başardığınız için kutluyorum."

Devlet Hastanesi Başhekimi Muharrem Erdem de, yangının çıkış nedeni ve tespit edilen zarar konusunda milletvekillerine bilgi verdi. Erdem, zararın kısa zamanda telafisi için destek istedi. Hasar tespit çalışmaları sonrası bilançonun 170 bin YTL civarı olduğunu belirten Erdem, herhangi bir evrak yada başka önemli dosya kaybının kamuoyunda konuşulduğu gibi söz konusu olmadığını anlattı.

Ereğli'de, 26 Nisanda Devlet Hastanesi'nin 6. katı ile çatı katı arasında yangın çıkmıştı. Hastalar tahliye edilirken büyük panik yaşadığı yangına, Ereğli ve Alaplı İlçesi, Gülüç Belde Belediyesi, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile Karadeniz Bölge Komutanlığına ait itfaiye ekipleri müdahale etmişti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious