Ergenekon davasında Gümrükçü teslim oldu

 Ergenekon davasında Gümrükçü teslim oldu.16249
  • Giriş : 24.09.2008 / 23:43:00

Ergenekon soruşturması kapsamında arandığı ve bir derneğin genel başkanlığını yürüttüğü belirtilen Selim Utku Gümrükçü teslim oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesindeki yerleşkesine gelen Avukat Dicle Evren, Biz Kaç Kişiyiz Derneği Genel Başkanı Gümrükçü'nün ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında arandığını ve buna ilişkin evinde arama yapıldığını belirtti.

Bunun üzerine İzmir'de bulunan Gümrükçü'nün öğlen saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelerek teslim olduğunu ifade eden Evren, Gümrükçü'nün ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alındığını söyledi.

Evren, Gümrükçü'nün şu anda nezarette tutulduğunu belirterek, ''Genel sağlık durumu şu anda iyi. Durumunu konuştuk. Sorgusu herhalde yarın geç vakitlerde başlayacak, ama biz de tam saatini bilemiyoruz'' dedi.

Gümrükçü'nün evinde yapılan aramalarda bilgisayar ve bir kısım bilgi ve belgelerin de alındığını ifade eden Evren, ''Bunu öğrenen Gümrükçü, bulunduğu İzmir'den İstanbul'a gelerek, bugün öğlen saatlerinde emniyete gidip teslim oldu'' şeklinde konuştu.

Avukat Evren, ''Bizim dünden beri aldığımız bilgilere göre şu anda gözaltında 16 kişi bulunuyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*