Gaziantep'te hazirlanan projeler yetersiz

  • Giriş : 08.11.2005 / 00:00:00

GAZIANTEP - Avrupa Birligi Direktörleri Avrupa Birligi (AB) Egitim ve Gençlik Programlari çerçevesinde yürütülen projeleri degerlendiren komisyon, il il dolasarak toplantilar yapiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

3. dönemin 2007 yilinda baslayacagini vurgulayan Islamoglu, bu döneme kadar kaliteli projelerin hazirlanmasi gerektigini belirtti.

Gaziantep'te hazirlanan projelerin yetersiz oldugunu isaret eden Islamoglu, ülke genelinde 2005 yilinda gönderilen proje sayisinin 2 bin 571 oldugunu kaydetti. AB ülkelerinde dahi bu kadar proje sayisinin bulunmadigini açiklayan Islamoglu, kisi basina 10 ila 20 proje düstügünü açikladi.

Islamoglu, bu projelerin 456'sinin uygunluk kriterlerini geçemedigi için elendigini, 2 bin 115 projenin degerlendirmeye girdigini, 602 projenin ise yeterli puani alarak degerlendirmeyi astigini kaydetti.

Illerin AB ile ilgili yapacagi projeleri anlatan komisyon, Gaziantep'ten çikartilan projelerin yetersiz oldugu görüsünde birlesti.

AB Egitim ve Gençlik Programlari ile Gaziantep Milli Egitim Müdürlügü'nün ortaklasa düzenledigi "Leonardo Da Vinci Avrupa Birligi Mesleki Egitim Programi" 2006 yili hareketlilik programi Ravanda Otel'in toplanti salonunda yapildi.

Il Milli Egitim Müdürü Fikret Atak ile ilçe milli egitim müdürleri ve ve sivil toplum kuruluslarinin temsilcilerinin katildigi toplanti 2 gün sürecek.

AB'ye aday ülkelerde uygulanan projeleri degerlendiren komisyon, mesleki egitimde yapilabilecek projeler üzerine bilgiler aktardi.

Milli Egitim Müdürü Fikret Atak, AB'ye aday ülkelerde uygulanan bu programin mesleki egitim veren okullari destekleyen bir proje oldugunu söyledi.

Leonardo Da Vinci programinin daha çok is gücünü artirmaya ve is dünyasina girmeye çalisan gençler için önemli bir proje oldugunu dikkat çeken Atak, programin Sokrates ile desteklendigini vurguladi.

Atak, kentte bulunan tük sivil toplum örgütlerinin ve okullarin bu projeyi hazirlamaya davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious