'Halkın teknolojiyle buluşması lazım'

  • Giriş : 06.01.2007 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, "Teknolojiye talep olması için halkla teknolojinin buluşması lazım." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Coşkun, İşadamı Mahmut Küçükdoğan’ın sahibi olduğu TGAR Teknoloji ve Elektronik Alışveriş Merkezi’nin Beylikdüzü mağazasının açılışına katıldı. Bakan Coşkun, açılışta yaptığı konuşmada, değişen dünyada teknolojinin önemine değinerek, bu amaçla hükümetin teknoloji merkezlerini açtığını anlattı.

Bakan Coşkun, dünya ile rekabet edecek güce kavuşmanın önemli olduğunu söyledi. Rekabete açık serbest piyasa koşullarında hükümetin özel sektörle büyüme modelini benimsediğini dile getiren Coşkun, böylelikle Türkiye’nin başta tek haneli enflasyon rakamı olmak üzere elde ettiği başarıları anlattı.

Bakan Coşkun, giderek çoğalan teknoloji marketlerinin vatandaşların teknoloji ile bütünleşmesinde büyük rol oynadığını belirterek, TGAR’ın sahiplerine teşekkür etti. Coşkun, "Teknolojiye talep olması için halkla teknolojinin buluşması lazım.İthal ürünler bulunsa da teknoloji marketlerinin açılması önemli." şeklinde konuştu.

"DOĞALGAZ KONUSUNDA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"

İstanbul Valisi Muammer Güler, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninden sonra Bakan Ali Coşkun ve beraberindekiler, 5 bin metrekare alanda 85 kişinin istihdam edildiği mağazayı gezerek, ürünler hakkında bilgi aldı. Bu arada gazetecilerin sanayide doğalgaz kesintisi yaşanıp yaşanmayacağı ile ilgile soruları üzerine Bakan Coşkun, bu konuda her türlü tedbirin alındığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious