Helikopter faciasında 5 ölü

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Antalya’da devriye görevi yapan polis helikopteri düştü. Olayda 5 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya’da Emniyet Müdürlüğü emrinde görevlendirilen D-600 tipi polis helikopteri bilinmeyen bir nedenle düştü. Gençlik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerine düşen helikopterde 4 polis şehit oldu, bir vatandaş da hayatını kaybetti. Olay yerinde bulunan bir vatandaş ise ağır yaralandı. Çıkan yangın, olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülürken, çevre de bulunan bazı araçlarda da hasar meydana geldi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre; polis helikopteri Atatürk Stadyumu’na inmeye çalıştı ancak bunu beceremedi. Olay yerinde bulunan bir vatandaş ağır yaralandı. Vücudunda ağır yanık izleri bulunan Hakan Kaya, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

McDonald Douglas firması yapımı D-600 tipi helikopter Türkiye’nin kuyruk pervanesi bulunmayan tek helikopteri olarak biliniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya’yı ziyaretinde havadan koruma sağlayan helikopter son olarak Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin açılışında Başbakan’ı korumuştu.

Son dönemde Antalya’nın havadan denetimini de yapan helikopterle ilgili geçtiğimiz hafta içerisinde basın organlarında bir çok haber yer almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious