İbrahim Ekşi'nin cesedi bulundu!

  • Giriş : 04.07.2006 / 00:00:00

Rize'nin İkizdere ilçesinde sel sularına kapılarak hayatını kaybeden İbrahim Ekşi (33) toprağa verildi. Ekşi'nin naaşı, Yağcılar köyü camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları ve dualarla aile kabristanına defnedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı cenaze namazı sırasında, Ekşi'nin eşi Şenay Ekşi sürekli baygınlık geçirdiği için cenaze törenine katılamadı. Ekşi'nin naaşı, kılınan cenaze namazının ardından dualar ve gözyaşları arasında aynı yerdeki aile kabristanında toprağa verildi.

İkizdere ilçesi Yağcılar Köyü'nde oturan İbrahim Ekşi, evli ve 3 çocuk babasıydı. Ekşi, geçtiğimiz Cumartesi günü balık tutmak için gittiği derede sağanak yağışın da etkisiyle kabaran dereye düşmüş ve sel sularına kapılarak kaybolmuştu. Ekşi'nin naaşı, Rize ve Erzurum'dan gelen sivil savunma ekipleri, jandarma ve vatandaşlar tarafından yapılan aramalar sonucunda 3 gün sonra İkizdere deresinde bulunmuştu.

KÖYÜNE DÖNELİ 3 AY OLMUŞTU

Geçimini işçilik yaparak sağladığı bildirilen Ekşi'nin, ailesinin geçimini sağlamak için uzun yıllar yurt dışında inşaat işçiliği yaptığı belirtildi. Ekşi'nin, son 6 yıldır İsrail'de inşaat işçiliği yaptığı ve yaklaşık 3 ay önce memleketine döndüğü belirtildi. Ekşi'nin, İsrail'de çalıştığı inşaat firmasından 9 bin dolar alacağı bulunduğu ve parasını alamadığı için firma yetkilileri hakkında dava açtığı öğrenildi.

Medet (9), Melek (7) ve Hasret (1,5) isminde 3 çocuğu olan Ekşi'nin, çocuklarına duyduğu hasretten dolayı 1,5 yıl önce dünyaya gelen kızına da Hasret ismini verdiği belirtildi. Kardeşinin ailesini geçindirmek için uzun yıllar gurbette çalıştığını söyleyen gözü yaşlı abla Fatma Ekşi ise, kardeşinin 3 ay önce köyüne döndüğünü söyledi. Kardeşini o gün uyardığını ifade eden Ekşi, "O gün hava yağışlıydı. Gitme hava yağışlıdır kayar düşersin dedim fakat gitti." diye konuştu.

Merhum Ekşi gibi bir dönem İsrail'de inşaatlarda çalışan arkadaşı Mesut Aydın da, "Ailesinin geçimini sağlamak için bizler gibi o da hep gurbetlik çekti. 6 yıl İsrail'de inşaatlarda çalıştı. 6 yıl içerisinde memleketine bir kez geldi ve yaklaşık 3 ay önce de dönüş yapmak zorunda kalmıştı." dedi. Aydın, merhum Ekşi'nin orada çalıştığı firmadan parasını alamadığını ve 9 bin dolarlık alacağı dolayısıyla firma yetkililerini mahkemeye verdiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious