II. Karekin'i protesto edilecek

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

İstanbul'da bulunan dünya ermenilerinin lideri II. Karekin'in Heybeliada'da yapacağı ziyareti protesto etmek isteyen bir grup, vapurla adaya gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

II. Karakin'i protesto etmek için Adalar Vapur İskelesi'ne sabah erken saatlerde gelen ve kendilerine Milli Güç Birliği Platformu adını veren grup, vapurun kalkacağı saati beklemeye başladı. Dünya ermenilerinin lideri II. Karekin'in Heybeliada'da gerçekleştireceği ziyareti protesto için adaya gitmeye hazırlananlar arasında Hukukçular Birliği Başkanı avukat Kemal Kerinçsiz ve 2 Kore Gazisi'ninde bulunduğu gözlendi. Adalar Vapur İskelesi'nde yaklaşık 1 saat bekleyen grup üyeleri herhangi bir açıklama yapmazken, yanlarında Türk bayrakları ve protesto pankartlarını da getirdi.

Adalar'a hareket eden saat 10.00 vapuruna binen Kemal Kerinçsiz ve beraberindeki yaklaşık 30 kişi, daha sonra vapura bindi. Grup üyeleri pankart, döviz ve bayraklarıda vapura taşıdı. Vapurda yerlerini alan grup, Türk bayraklarını açarak, vapurun parmaklıklarına "Kara-Kin= Soykırım ve Karakin Bartholomeos'un elini mi öpmeye geldin?" yazılı pankart astı.

Vapur daha sonra asılan pankartlar indirilmeden adalara hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious