'Insan haklarindan nasipsiz olanlar, mahkeme kuramaz'

  • Giriş : 11.11.2005 / 00:00:00

TRABZON - Trabzon'un Arakli Ilçesi Belediye Baskani Ümit Çebi, Avrupa Insan Haklari Mahkemesi'nin (AIHM), haçli zihniyetinden kurtulamayan çapulcular mahkemesi oldugunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AIHM'yi çapulcular mahkemesi olarak nitelendiren Çebi, AIHM'nin bu karariyla haçli zihniyetinden kurtulamadigini bir kez daha ortaya koydugunu belirtti.

Çebi, "Gavurdan dost, domuzdan post olmaz. AIHM aslinda çapulcular mahkemesidir. Avrupa insanliktan bu zamana kadar anlamis mi ki mahkeme kuruyor? Benim ecdadim hayvanlarla ilgili kanunlar çikartirken bu Avrupa insan etini hayvanca yiyordu. Avrupa Islam deyince geçmiste oldugu gibi bugün de rahatsizlik duyuyor. Çünkü bunlar hiçbir zaman haçli zihniyetini unutmamistir ve unutmayacaktir." dedi.

"Katil Apo ve yandasi siyasetçiler konusunda, Türkiye'deki Müslüman olmayanlar konusunda karar alirken insanliktan bahseden bu barbar ve insan haklarindan nasibini almamis Avrupa'nin, bugün insanlik adina karar verme hakkina sahip degildir." diyen Çebi söyle konustu: "Türkiye'den AIHM basvuran inananlar Avrupa'nin gerçek yüzünü ortaya koymak için basvuruda bulunmuslardir. Bu son karar Avrupa'nin Müslümanlara düsmanca bakisinin bugün de devam ettigini göstermektedir. Bugün onlar ektigini biçmektedir. Fransa'daki olaylar Avrupa haçli zihniyetinin bir sonucudur. 'Alma mazlumun ahini çikar aheste aheste' sözü bosuna söylenmemistir. Avrupa Birligi adi altinda verilen dost mesajlarin aslinda sinsice bir plandan ibaret oldugu asikardir. Üzüntümüz odur ki, Türkiye Cumhuriyeti'ne karsi ve geçmiste atalarimiza karsi her zaman düsmanca tavirlarini sürdüren Avrupali barbarlarla bugün dost olmaya çalisan insanlarimizin ve siyasetçilerimizin olmasi üzüntü vericidir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious