İstanbul trafiğine çare bulacak "cesur yürek" aranııyor

 İstanbul trafiğine çare bulacak
  • Giriş : 12.09.2007 / 08:09:00

İstanbul trafiğinde saç-baş yolan vatandaş, bu işkenceye çare bulacak "cesur yürek" arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaz tatilinin ardından okulların bir bölümünün açılmasıyla birlikte İstanbul trafiği yine işkenceye döndü.

Bitmek bilmeyen yol bakım çalışmaları ve yeni yol inşaatları yetişmediği için şehrin önemli noktalarında saatler süren sıkışıklıklar yaşandı. Topkapı-Avcılar ve Ayazağa Kavşağı’ndaki çalışmalar ile Edirnekapı-Sultançiftliği hattındaki tramvay çalışması yüzünden bu bölgeler geçit vermedi. Kilitlenen E-5'te saç baş yolan sürücüler, TEM ve Sahil Yolu'na yöneldi. Ancak bin pişman oldular. Mahmutbey Gişeleri'nin yakınında devrilen bir TIR yüzünden trafik arapsaçına döndü. Maslak'taki yol çalışması da sürücüleri çileden çıkardı. Üstüne üstlük Boğaziçi Köprüsü'nde de tıkanıklık yaşandı. Vatandaş her gün yarım saatte aldığı yolu dün 1.5 saatte ancak gidebildi.

FATURA VATANDAŞA

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, trafik sıkışıklığına şu teşhisi koydu: "Maalesef güzergahlardaki yol işaretlerine dikkat etmeyen sürücüler var. Bir de okullar başlayacağı için yazlıklarından dönenlerin alışveriş için erken saatlerde dışarıda olduğunu biliyoruz. Şu an bitmeyen bazı güzergahlarımız var. 4- 5 gün içerisinde onlar tamamlanmaya çalışılıyor."

TEK-ÇİFT PLAKA ÖNERİSİ

Trafikte saç baş yolan İstanbullu, Türkiye'nin bu en büyük metropolündeki trafik işkencesine acilen bir çare bulunmasını istiyor. Vatandaş, yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen "tek-çift plaka" uygulaması başta olmak üzere bir dizi radikal önlem alıp trafik sorununu çözecek bir "cesur yürek" arıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious