“Makro ekonomideki güzelliklerin sofraya inmesini engellemek isteyenler var

  • Giriş : 19.11.2005 / 00:00:00

KAYSERI - Adalet ve Kalkinma Partisi (AK Parti) Grup Baskan Vekili Irfan Gündüz, son zamanlarda meydana gelen terör olaylariyla makro ekonomide yasanan güzelliklerin ve halkin sofrasina inmesinin önüne geçilmek amaciyla yapildigini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son zamanlarda Çin, Amerikan, Ortadogu, Avrupa Sermayesi'nin, Türkiye'deki ivmeden yer alabilmek için kiyasiya yaristigina dikkat çeken Gündüz, "Bizim bu büyümeyi sürdürerek devam ettirmemiz gerek. Türkiye'de yerli sermayeye baktigimizda Galataport'ta görüyoruz. Yerli sermaye en fazla bir milyar 200 bin Euro verdi, ancak 4 milyar 650 bin Euro'ya yabanci sermayeye gitti. Bu durum Türkiye'nin degerinin, fiyatinin artmasidir. Türkiye'de hayat standartlarinin yükseldiginin göstergesidir. Ayni zamanda siyasi istikrara, çagdas dünyadaki uluslar arasi sermayenin güvenidir. Bu güveni sonuna kadar götürmemiz lazim. Sabote ettirmemiz lazim." dedi.

Yol açilisi ile degerlendirme de yapan Gündüz, Kayseri'nin hep ilk ve güzelliklerin basladigi bir sehir konumunda oldugunu vurguladi.

Kayseri'nin en önemli özelliginin de paylasimciligin ve katilimciligin hayata geçirildigi merkez olarak kaydeden Gündüz, "Bunun en güzel göstergesi de hizmetlerin halkin ayaginin altina hali gibi serilmesinde yatiyor." diye konustu.

7 trilyon lira harcanip, belediye OSB ve sanayicinin katki sagladigi Kayseri Modeli ile yapilan yolun yapimina bir yil önce baslandigi ve kisa bir sürede hizmete açildigi belirtildi.

Yolun sehir içi mesafeyi 5 kilometre daha kisaltarak trafik yogunlugunu da azaltacagi bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious