: “Martinez yetenekli kaleci”

  • Giriş : 17.11.2006 / 00:00:00

Gölcük'te bir İlköğretimokulu'nda düzenlenen sohbet toplantısına katılan Rıdvan Dilmen, öğrencilerin sorularını yanıtlarken oynadığı dönemde 'şeytan' lakabını sevmediği için tribünlere gitmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, bir öğrencinin kaleci Rüştü'nün sakatlanmasıyla ilgili sorusu üzerine, "Rüştü adına çok üzüldüm. Sakatlığı bir sporcunun yaşayabileceği en zor durum. 23-24 yaşında olsaydı toparlama şansı vardı. Ama 30'lu yaşlardan sonra zor olacak. Ancak Rüştü, profesyonel bir sporcu. Sahalara dönecektir" dedi.

Rıdvan Dilmen, bir öğrencinin, "Şeytan lakabı nereden geliyor ve seviyor musunuz?" sorusuna da şu cevabı verdi: "Benim Kemal isimli antrenörüm vardı. Bana, (Şeytan gibi çalım atıyor) diyordu. Bu daha sonra sevmeyeceğimiz bir isim oldu. Maçlarda (Şeytan buraya) diye bağırıyorlardı. Ben de gitmiyordum. Çok çalışarak başarıya ulaştım. Stres ve güvensizlik yaşamadım. İyi hazırlanıyordum. Çalışkan insan, maça hazırlanan insan stres ve güvensizlik yaşamaz. Kanada'dan Almanya'dan sporcular geliyor. Çalışırsanız her hangi bir sıkıntı yaşamazsınız."

Sakaryaspor'un file bekçisi Martinez'in iyi bir kaleci olduğunu da belirten Rıdvan Dilmen, bu konuda şöyle konuştu:

"Martinez'i alan kulübün iyi bir transfer yapacağını düşünüyorum. Volkan'da Milli Takım düzeyinde bir kaleci. Zaten kaleciler, hatalarıyla çok ön plana çıkan ve yalnız bırakılan insanlar. Volkan, hatalı bir gol yedi. 3-4 yıldır Fenerbahçe'de olduğu için yapı olarak etkileneceği zannetmiyorum. Çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious