Medeniyetler Kapisi' sergisini açti

  • Giriş : 14.11.2005 / 00:00:00

Medeniyetler Kapisi" adli resim sergisinin açilisini yapti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arinç, medeniyet, sanat, kültür ve tarihin en yogun olarak bulundugu merkezlerden biri olan Mardin'in, ayni zamanda dünyanin kültür merkezlerinden de biri oldugunu ifade etti. Arinç, Türkiye'ye gelen yabanci konuklarin, mutlaka Mardin'i ziyaret etmek istediklerini anlatti.

Bülent Arinç, Mardin'in her zaman kültürün, ilimin, medeniyetin, sanatin ve insanligin bir arada yasamasinin en güzel örnegi olduguna isaret etti. Arinç, Mardin'in tüm dünyaya anlatilmasini ve tanitilmasini istedi. Arinç, insanlarin çatismalardan vazgeçerek, hosgörü içinde bir arada yasamanin örnegini Mardin'de görebileceklerini söyledi.

Serginin Istanbul'daki Beylerbeyi Sarayi'nda da açilacagini bildiren Arinç, "Bu sergiyi New York'ta, BM'de ve Washington'da Kongre binasinda da açarsak çok mutlu olacagim" dedi.

Arinç, hosgörü, iyilik, insanlik, saygi ve barisin Mardin'de bir arada yasatildigini belirterek, dünyanin, Mardin örneginde bulusmasi gerektigini söyledi.

AK Parti Mardin Milletvekili Nihat Eli de, Mardin'in, gelecegiyle de konusulacak bir sehir oldugunu kaydederek, "Mardin, bir gelecek projesidir. Hosgörü, saygi, birlik ve beraberligin egemen oldugu, insanlarin birbirlerinin dinine, mabedine, giysisine saygi duydugu bir kent Mardin. Dünya ve Türkiye, bugün bu ruha muhtaç." diye konustu.

Törende Mardin Valisi Temel Koçaklar ve Mardin Belediye Baskani Metin Pamukçu da konusma yapti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious