Mehtap intihar mı etti, öldürüldü mü?

 Mehtap intihar mı etti, öldürüldü mü?.8349
  • Giriş : 14.06.2009 / 22:01:00

Kızlarının düğün gününü belirlemek için geldiler, cenazesiyle döndüler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara'dan kaçıp Adana'da nikahlandığı gencin evine gelen kendi ailesini görmeden apartmanın 9'uncu katından yere çakılıp yaşamını yitiren 21 yaşındaki Mehtap Pamuk'un amcası Ahmet Meteoğlu, "Düğün gününü belirlemek için geldik, cenazesiyle dönüyoruz. Yeğenim niye intihar etsin? Biz aşağı itilmiş olabileceğini düşünüyoruz. Bu işi polis çözecek" diye konuştu.

Ankara'da kapıcılık yapan anne ve babası ile otururken, internette tanıştığı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksek Okulu öğrencisi 21 yaşındaki Mehmet Pamuk'a aşık olan Mehtap (Meteoğlu) Pamuk, 20 gün önce Adana'ya kaçarak, nikah kıyıp eşinin ailesi ile oturmaya başladı. İddiaya göre babasının kapıcı olduğunu saklayarak kendisini Ankara'da zengin bir ailenin kızı olarak tanıtan Mehtap Pamuk, annesi Güllü Meteoğlu'nu gizli numaradan arayarak iyi olduğunu ve evlendiğini haber verdi. Pamuk, ailesinin baskısı üzerine Adana'da evlendiğini belirterek oturduğu evin adresini ve bulunduğu telefonu verdi. Bunun üzerine genç kızın amcası Ahmet Meteoğlu, yeğeninin evlendiği gencin babası Hayri Pamuk'u arayarak, düğün yapmak istediklerini söyledi. Bunun için Ankara'dan yola çıkan Mehtap Pamuk'un yakınları dün Adana'ya Hayri Pamuk'un evine geldi. Eve girip genç kızı görmeyi beklerken, evin kapı megafonundan Mehtap Pamuk'un düştüğü şeklinde haber geldi. Olay yerine çağrılan ambulansla Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan genç kız, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

YEĞENİM ÖLDÜRÜLMÜŞ OLABİLİR!

Yeğeni için düğün günü belirmeye geldiklerini ancak cenazesini götürmek zorunda kaldıklarını belirten amca Ahmet Meteoğlu, yeğeninin aşağı itilmiş olmasından şüphelendiklerini söyledi. Yeğeninin çok uysal bir kız olduğunu ve intihar etmesinin mümkün olmadığını savunan Meteoğlu, "Yeğenim kaçıp evlenmiş. Bize oturduğu yeri ve adresi söyleyince kayınbabasını aradım. Düğün yapmazsak zor durumda kalacağımızı söyledim. Kayınbabası Hayri Pamuk, düğün yapamayacağını söyledi. Buna rağmen konuşmak için dün Adana'ya geldik. Bizi önce evine götürmek istemedi. Daha sonra götürdü. Tam 'yeğenim nerede?' dediğim sırada, Mehtap'ın düştüğünü söylediler. Ancak aşağı indiğimizde kollarında morluklar vardı. Ailesine oturduğu evin adresini veren yeğenim, niye intihar etsin. Biz aşağı itilmesinden korkuyoruz. Bu işi polis çözecek" diye konuştu. Genç kadının annesi Güllü Meteoğlu ise kızının intihar etmesinin mümkün olmadığın savundu, Adli Tıp kurumu önünde, "Beni niye bıraktın mehtap, böyle olacağını bilsem gelir miydim?" diye uzun süre gözyaşı döktü.

Genç kızın cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemenin ardından yakınları tarafından toprağa verilmek üzere memleketi Çorum'un Boğazkale İlçesi'ne götürüldü. Cenaze teslim alınırken genç kızın evlendiği Ali Pamuk ve yakınlarından kimsenin bulunmaması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*