Milletin önüne sandık mutlaka gelecek

  • Giriş : 17.01.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Adana İl Başkanı Nevzat Şaşkın, iktidarın seçimi istememesine rağmen milletin önüne bu yıl içinde sandığın geleceğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mevcut iktidarın 4. yıla girdiğini belirten Şaşkın, hükümetin istihdam noktalarını kapatmaya devam etmesi durumunda 2006 yılında işsizliğin daha da artacağını söyledi.
Bazı kesimlerin kamuoyu yoklaması ile AK Parti'yi birinci parti gösterdiğini kaydeden Şaşkın, "Bunlar sanal yoklamalar. Halk önüne gelen sandıkta mevcut yönetime tepkisini ortaya koyacaktır. İktidar istemese de sandığı mutlaka halkın önüne getireceğiz."dedi.
DYP Genel İdare Kurulu Üyesi Cevher Cevheri de tarım kesiminin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirdi. Üreticinin üstüne düşeni yapmasına karşın karşılığını alamadığını belirten Cevheri, çiftçinin ne ekeceğini bilemez hale geldiğini vurguladı.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıklamalarına göre 1 milyon kişinin tarım kesiminde işsiz kaldığını söyleyen Cevheri, "Tarım kesiminin içinde bulunduğu durum devam ederse işsizlik daha da artacak. Geçmiş dönemlerde tarıma 6.8 milyar dolar destek sağlanırken bugün 3 milyar dolara düşmüştür. Üretici hergeçen gün dünü arar hale geldi."şeklinde konuştu.
DYP İl Başkanı Nevzat Şaşkın, partisinin geçen yıl Adana'dan başlattığı mitinglere 2006 yılında da Şanlıurfa'dan başlayacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious