Milletvekili Soydan; Ulla olayı çözülecek

  • Giriş : 24.04.2006 / 00:00:00

AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, 2 bin 200 ton toksit atık yükle batan geminin deniz dibinde kalan kısmının çıkartılması için yeniden düğmeye basıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çevre ve Orman Bakanlığı'yla görüşüyoruz. Vardığımız sonuç bu geminin mutlaka buradan çıkarılması ve götürülmesidir. Bu geminin buraya hiç girmemesi gerekirdi. Bu gemiyle ilgili çok tartışılabilecek durumlar var. Çevreyle ilgili Meclis'imizin bir düzenlemesi vardır. Çevreye verilebilecek zararların önceden engelleyebilme ve verilen zararların tanzimi noktasında hükümetimiz çalışma içerisindedir. İnanıyoruz ki çevreye zarar verelenlere verilecek cezalarla birlikte herkes bundan böyle çevreye karşı daha duyarlı olacak. Halkımızın kafasındaki sorunu kaldırmak için bu gemi buradan gidecektir. Yoksa yapılan analizler sonrasında geminin yükünün deniz canlılarına zarar verdiği yönünde herhangi bir bulguya rastlanılmadı." dedi.

İskenderun'da yaşayan halkın psikolojik yönden huzursuz olduğuna dikkat çeken millevtekili soydan, "Başka Ulla'lar çıkmasın diye bu girişimi başlatalım dedik. Ve bu girişim başladı. Biz evet bir bir Ulla vardı ve gereken gayreti gösterdiler ve gemiyi gönderdiler diye anılmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious