'Milletvekilinin ropörtaj vermesine degil roj tv'nin türkiye'de nasil yayin yaptigina bakmak lazim

  • Giriş : 26.11.2005 / 00:00:00

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal, PKK yanlisi Roj TV'ye CHP Milletvekili Esat Canan'in ropörtaj vermesiyle ilgili olarak asil konunun söz konusu televizyonda yayinlanmasinin degil bu yayina Türkiye'de izin verilmesinin oldugunu söyledi.

Baykal, bölücü örgüt yanlisi kanalin Danimarka'da yayin yapmasindan daha vahim bir olayin bu kanalin Türkiye'de yayin yapabilmesi oldugunu söyleyerek hükümeti bu konuda uyardi. Baykal, Cumhurbaskanligi için Genelkurmay Baskani Hilmi Özkök'ün adinin geçmesiyle ilgili olarak ise, düsüncelerini bir televizyon kanalinda ayrintili bir sekilde aktardigini, hükümetin Genelkurmay baskanini kabul edecek durumda olmadigini söyledi.

Cumhurbaskanligi makamina hükümetin önündeki bir ismin geçmesinin siyasi sikintilara yol açacagini söyleyen Baykal, hükümetin içinden birinin o makama geçmesini siyaseti bütünüyle kucaklamada yetersiz kalacagini vurguladi.

CIA uçaginin Sabiha Gökçen Havalimani'na yakit ikmali için indigi iddialarinin hatirlatilmasi üzerine Baykal, konunun iyi arastirilmasi gerektigini hangi uluslararasi anlasmalar çerçevesinde böyle bir seyin gerçeklestirildiginin izahinin gerektigini söyledi.

Galatasaray-Fenerbahçe arasinda oynanacak derbi maçada deginen Baykal, maçin Fenerbahçe açisindan Milan maçi sonrasi son derece önemli oldugunu belirterek bu durumun Fenerbahçe'ye olumlu yada olumsuz yansiyabilecegini kaydetti.

Baykal sorulari cevaplandirmasinin ardindan toplantiya geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious