MSN'den kontör isteme moda oldu

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Günümüzün iletişim araçlarından biri olan Messenger'in (MSN) şifresini çalan hackerler, çaldıkları isimle MSN listesindeki kişilerden kontör istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önce herhangi bir isimle selam veren hackerler, karşılık aldığı kişinin messenger şifresini kırıp, gizli sorusunu değiştiriyorlar. MSN adresinin gerçek sahibi iletişim için kendine ait adresle işlem yapamazken hackerler, çaldıkları adresin listesindeki kişilerden bir takım isteklerde bulunuyor.

Genelde Turkcell'den 250 Kontör alınması için talepte bulunan kişi ya da kişiler, talepleri gerçekleşmez ya da ters cevap aldıklarında o kişinin de şifresini çalıyor. Bu şekilde yüzlerce kişinin MSN adresini çalan bilgisayar korsanların vatandaşlardan bu vesileyle maddi olarak ne kadar kazanç elde ettikleri bilinmiyor.

Kilis Emniyet Müdür Vekili Tan Fer, vatandaşların sanal suçlarla ilgili olarak nereye başvurabilecekleri konusunda fazla bilgili olmadıkları için yapılanlar karşısında sessiz kaldıklarını dolayısıyla şuana kadar kendilerine bu yönde bir şikayet ulaşmadığını belirtti.

Müracatta bulunanların şikayetlerini değerlendirecekleri vurgusunu yapan Fer, "Bize ulaşan her türlü sanal suçla ilgili şikayeti değerlendirebiliriz. Ama vatandaşlarımıza sanal suçlarla ilgili fazla bilgi verilmiyor. Vatandaşların duyarlı olmaları önem arz ediyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious