Ögretmenler her zaman aydinlanmanin öncüleri olmustur

  • Giriş : 24.11.2005 / 00:00:00

MANISA - Millî Egitim Bakanligi Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi ve Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, Ögretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayinladi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

diyen Çerçi, Türk ögretmenlerinin özverili, idealist ve yurtsever yapisiyla diger milletlere mensup ögretmenler arasinda onurlu bir yere sahip oldugunu ifade etti.

Milletvekili Çerçi, Atatürk'ün 1928'de Millet Mektepleri Basögretmenligi'ne seçilmesinin yildönümü olan ve 1981 yilindan beri kutlanan 24 Kasim Ögretmenler Günü mesajinda, "Kurtulus Savasi destaninin yazilmasinda oldugu gibi Türk toplumunun yeniden yapilandirilmasinda cumhuriyetimizin ilk yillarinda gösterilen üstün gayret ve atilimlarda Türk ögretmenleri büyük bir kararlilikla en bastaki yerlerini almis ve topluma yeni alfabeyle okuma yazma ögreterek Türk devriminin gerçeklesmesinde tarihi bir sorumluluk üstlenmistir." seklinde konustu.

Türk egitim tarihinin, "insan egitmek" gibi yüce bir görevi bulunan ögretmenlik mesleginin az rastlanir basarilariyla dolu oldugunu hatirlatan Mehmet Çerçi, bu tarihin yazilmasinda en büyük payin ögretmenler oldugunu kaydetti.

Çerçi, basta Manisa olmak üzere Türkiye'nin her kösesinde çalisan ve emekliye ayrilan ögretmenlerin gününü kutlayarak, yasamlari boyunca saglik ve basarilar diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious