'Okulda fiziki iyileştirme yapılmıştır'

 'Okulda fiziki iyileştirme yapılmıştır'.8870
  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Tunceli Valisi Mustafa Erkal, Yatılı Bölge Okulu pansiyonunda koğuş sisteminden oda sistemine geçildiğini belirterek, bu anlamda fiziki iyileştirmelerin yapıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erkal, yaptığı yazılı açıklamada, aynı ilçeye bağlı Kızılkale köyünden 4 öğrencinin cinsel tacize uğradıkları gerekçesiyle okula gitmek istemediklerini velilerine ifade etmeleri üzerine, çocukların Mazgirt Sağlık Ocağı Tabipliği'nce tetkiklerinin yapıldığını ve cinsel istismara uğradıklarının belirlendiğini bildirdi. İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı ile kaymakamlığa durumun bildirilmesiyle adli ve idari sürecin başladığını dile getiren Erkal, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 4 çocuğun aynı gün Elazığ Fırat Üniversitesi ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiğini, jinekolog doktor tarafından yapılan muayenelerinde çocuklardan ikisinin tecavüze uğradıklarının belirlendiğini ifade ederek, cinsel taciz olayını gerçekleştiren 3 öğrencinin tutuklanarak cezaevine konulduğunu bildirdi.

Aynı gün İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ilköğretim müfettişlerinden 3'ü ile 1 psikolog doktor ve 1 rehber öğretmenin olayı incelemek ve soruşturmak için görevlendirildiğini açıklayan Vali Erkal, ilk bilgilerin alınmasından sonra belirtilen okulda müdür, pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı ve öğrencilerden sorumlu rehber öğretmenin görevlerinden uzaklaştırıldığını bildirdi. Cinsel istismara uğrayan 4 öğrencinin Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocuk yurdunda koruma altına alındıklarını anlatan Vali Erkal, ilgili Çocuk Mahkemesinin kararı doğrultusunda öğrencilerin, belirlenecek okul veya yere yerleşmelerinin sağlanacağını dile getirdi. Okuldaki olay ve genel durumun detaylı incelenmesi ve soruşturulması için Milli Eğitim Bakanlığından müfettiş talebinde bulunulduğunu ifade eden Vali Erkal, müfettişin yarın Tunceli'de olacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious