örgretmenler'in görevlerini en iyi sekilde yapabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapilsin

  • Giriş : 24.11.2005 / 00:00:00

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ögretmenevinin açilis törenine Semra Sezer, Istanbul Valisi Muammer Güler, Istanbul Il Milli Egitim Müdürü Ömer Ballibey, Istanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak ve Milli Egitim eski bakanlarindan Nevzat Ayaz ve çok sayida ögretmen katildi.

Ögretmenevinin açilis kurdelasinin kesilmesinin ardindan ögretmenlere hitap eden Semra Sezer, toplumu bilgi çagina hazirlayan ögretmenlere her kesimin yardimci olmasini istedi. Ögretmenlerin içnde bulundugu ekonomik ve sosyal durumun gözardi edilmemesini isteyen Sezer, "Ögretmenlerin ulusu bilgi çagina hazirlama görevini en iyi sekilde yerine getirebilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapilmalidir." dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin çagdaslik yolunda egitim ordusundan aldigi güçle her alanda önemli basarilar elde ettigini ifade eden Sezer, "Ülkemizde ve dünyadaki gelismeleri yakindan izleyen, ögretirken ögrenmeyi ilke edinen, aydin düsünceli, ögrtemenlerimiz; ulusumuzun çagdaslasma ve aydinlanma çabalarinda hedefe ulasmasinda en büyük güvencemizdir." diye konustu.

Ögretmenevini ögretmenlere hediye eden egitim gönüllüsü Asim Kocabiyik ve esi Nurhan Kocabiyik'a tesekkür eden Sezer, Yurdun her kösesinde çalisan ve karsilastiklari zorluklari asarak görevlerine devam eden ögretmenlere herkesin yardimci olmasini istedi. Törende konusan Istanbul valisi Muammer Güler "Bizi bir mimar gibi, bir kuyumcu gibi, bir sanatkar gibi hayata hazirlayan, bilgi ile donatan ögretmenlere her zaman borcumuz vardir." dedi. Güler, bütün ögretmenlerin ögretmenler gününü kutlarken, Semra Sezer, ögretmen olan esi Nevval Güler ve Handan Balibey'in ögretmenler gününü özel olarak kutladigini belirtti. Güler, "Devlette hakki olan bir kesim varsa o da ögretmenlerdir." diyerek sözlerini tamamladi.

5 Katli ögretmenlerevini insaa eden ve her türlü masrafini karsilayan Asim Kocabiyik konusmasinda egitimin devlet eliyle yürütülmesi gerektigini vurguladi. Türkiye Cumhuriyeti'inin sonsuza kadar korunmasinin tek yolununun egitimin devlet kontrolünde devam ettirilmesi oldugunu kaydeden Kocabiyik, 60 yillik hayalinin Milli Egitimin partiler üstü olmasi oldugunu söyledi. Milli Egitim politikalarinin partiler ve bakanlara göre degismemesi gerektigini ifade eden Kocabiyik, "Fakat bugün bunun hayal oldugunu görürüyorum." dedi. Kocabiyik, ögretmenevini bu anlamli günde ögretmenlere hediye etmekten dolayi mutlu oldugunu kaydetti. Konusmasinin sonunda Kocabiyik'a Vali Güler tarafindan tesekkür plaketi verildi.

Yapilan konusmalarin ardindan 250 metrekare alan üzerine kurulan ve bin 340 metrekare kapali alana sahip ögretmen evinin açilisi yapildi. Açilis kurdelasini Istanbul Valisi Muammer Güler, Asim ve Nurhan Kocabiyik ile birlikte kesen Semra Sezer, ögretmenevinin ögretmenler için hayirli olmasini diledi.

Depreme dayanikli olarak insa edilen ve çok amaçli salon, kafeterya, restoran, kütüphane, bayan ve erkek kuaförünün de bulundugu Asim ve Nurhan Kocabiyik Ögretmenevi'nin yaklasik bir milyon 500 bin YTL'ye mal oldugu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious