Rusya'dan Amerika'ya tehdit!

 Rusya'dan Amerika'ya tehdit!.7847
  • Giriş : 31.08.2008 / 22:13:00
  • Güncelleme : 31.08.2008 / 22:13:56

Rusya, Amerika'yı, Gürcistan ve Ukrayna'yı NATO'ya aldığı takdirde, İran'a S-300 savunma füzeleri satmakla tehdit ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Soğuk savaş" endişesi giderek artarken, İngiliz Daily Telegraph gazetesi yeni bir iddia ortaya attı..

Gazeteye göre, Rusya Amerika'yı, Gürcistan ve Ukrayna'yı NATO'ya aldığı takdirde, İran'a S-300 savunma füzeleri satmakla tehdit ediyor..

Gazeteye konuşan Pentagon danışmanları ve isimlerini vermeye amerikan yetkilileri, " Rusya Soğuk Savaş'taki gibi elini güçlendirmeye çalışıyor. Amerika'ya benimle uğraşmayın mesajı veriyor" diye konuştu..

Uzmanlara göre, İran'a dünyanın en gelişmiş hava savunma ve saldırı sistemlerinden olan S-300'lerin yerleştirilmesi, İsrail'in İran'a yapacağı herhangi bir saldırıyı önleyebilir.

OYUNUN KURALLARI DEĞİŞİR

Ppentagon danışmanı Dan Goure " Eğer Tahran bu füzelere sahip olursa, oyunun bütün kuralı değişir" diye konuştu...

Telegraph'ın iddiasına göre, Rusya diplomatları aracılığıyla bu konuyu Amerika'ya bir çok kez iletti. Hatta Tahran ile S-300 füzeleri hakkında bir antlaşmaya bile varıldı. Antlaşmaya göre eğer füzeleri satmaya razı olursa, füzeler Belarus üzerinden Tahran'a gönderilecek. İsrail ise, bu antlaşmanın sağlandığına ancak hala durdurulabileceğine inanıyor. Dünyanın en büyük hava savunma sistemlerinden biri olan S-300'ler 100 hava hedefini aynı anda izleyebiliyor ve herhangi bir uçağı 130 kilometre öteden sıfır hata ile vurabiliyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*